Žilina sa v Slovenskom pohári lúči, Slovan postúpil

Slovanista Samuel Slovák a Ján Zvara z Rimavskej Soboty v súboji o loptuSlovanista Samuel Slovák a Ján Zvara z Rimavskej Soboty v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hostia z Gemera sa na Tehelnom poli ujali vedenia prekvapujúco už v 14. min. Kapitán Rimavskej Soboty Pisár otvoril skóre z priameho kopu, ktorý rozhodca Valášek nariadil za faul Salátu na unikajúceho Živanoviča. Stopér \"belasých\" uvidel za tento zákrok aj červenú kartu.

Zverenci trénera Michala Hippa vyrovnali v 34. min, keď dravý prienik Ivanu zužitkoval Botelho Gaúcho. Rozhodnutie priniesla až 81. min, keď Halenár vydareným priamym kopom napodobnil hosťujúceho Pisára a stanovil výsledok na 2:1. Kuriozitou tohto duelu boli dva neuznané góly - presný zásah hosťujúceho Živanoviča v 27. min rozhodca neuznal pre faul na brankára a gól Ivanu pre postavenie mimo hry jeho autora.

Slovan Bratislava - MŠK Rimavská Sobota (I. liga) 2:1 (1:1)

Góly: 34. Botelho Gaúcho, 81. Halenár - 14. Pisár
ŽK: 57. Ivana - 9. Morháč, 74. Gibala, 75. Geri, ČK: 13. Saláta (Slovan) za stiahnutie protihráča
rozhodovali: Valášek - D. Hrčka, Košecký, 1032 divákov

MŠK Žilina - MFK Košice 1:2 (0:2)
Góly: 58. T. Oravec - 31. a 39. Škutka, ŽK: 70. Chupáč - 88. K. Kuzma, rozhodovali: Hriňák - Vindiš, T. Somoláni, 1890 divákov

Po nevýraznej úvodnej polhodine, keď sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, sa ujali vedenia hostia. V 31. min Ján Novák uvoľnil v pokutovom území Škutku, ktorý oblúčikom prekonal Perniša v žilinskej bránke. Ten istý hráč Košíc sa opäť presadil o deväť minút neskôr, keď hlavou zužitkoval Hovančíkov center. Po prestávke "šošoni" zvýšili obrátky, ich snahu korunoval gólom po štandardnej situácii Tomáš Oravec. Žilinčania útočili ďalej, mali niekoľko čistých gólových šancí. V 80. min po Ježovom centri lopta skákala na bránkovej čiare, o sedem minút neskôr trafil Piaček žrď, ale vyrovnať sa domácim nepodarilo.