Trnava v šlágri so Žilinou neudržala vedenie

Trnavskí fanúšikoviaTrnavskí fanúšikovia Zdroj: SITA

TRNAVA - Dianie v prvom polčase príliš nenadchlo uzimených divákov na trnavských tribúnach. Ani jedno z mužstiev si nevypracovalo žiadnu vážnejšiu gólovú príležitosť. Hráči sa presadzovali len strelami zo strednej vzdialenosti.

Neujala sa ani strela hosťujúceho Ježa v 37. min z priameho kopu. V 14. min štipľavá strela Procházku vyprášila rukavice hosťujúceho gólmana. V 32. min roztlieskal domáce publikum Neto, jeho strela z 30 m letela len tesne vedľa bránky hostí. V 32. min Rybanského natiahol technickou strelou hosťujúci Adauto.

V 54. min po centri Ježa sa Tomáš Oravec na okamih ocitol sám pred brankárom Rybánskym, ale zle si spracoval loptu a dobiehajúci Bernardini mu ju vzal a odkopol do bezpečia. Vzápätí na druhej strane sa prekľučkoval Trnavčan Kone Koro až do pokutového územia, ale jeho prízemnú strelu Bernáth netečoval medzi tri žrde. V 57. min sa sám Kone Koro rútil na brankára Dúbravku, ale ten včasným vybehnutím zmaril šancu trnavskému útočníkovi. V 62. min delovka Doležaja z priameho kopu z 30 m narobila hosťujúcemu gólmanovi nemalé problémy.

V 76. min sa zrodil prvý gólový moment zápasu. Po centri Koneho z ľavej strany Procházka z prvej ľavačkou prestrelil Dúbravku - 1:0. V 80. min sa po ľavej strane uvoľnil Kone Koro, posunul loptu Bernáthovi, ale ten v sklze nezasiahol loptu. Po centri Kobylíka Lietavovu hlavičku Rybánsky reflexívne vyrazil. Trnavskí obrancovia však neodkopli loptu do bezpečia a následne Guldan vymietol pravý horný roh bránky Spartaka a uzavrel gólový účet stretnutia na 1:1.

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Góly: 76. R. Procházka - 84. Ľ. Guldan, ŽK: 29. Kopúnek, 55. R. Procházka, 70. Ľ. Bernáth - 57. Vyskočil, 62. Ľ. Guldan, 81. Pečalka, rozhodovali: Hriňák - T. Somoláni, Kubačka, 4438 divákov

Trnava: Rybánsky - J. Kotula, Doležaj, Tiago Bernardini, Jakubička - P. Ďuriš (74. M. Hruška), Kopúnek, R. Procházka, Neto - Kožuch (46. Koro Kone), Ľ. Bernáth

MŠK Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Pečalka, Patrik Mráz - Rilke (61. Bello), Ľ. Guldan, Jež, Adauto (76. I. Lietava), Vyskočil (79. D. Kobylík) - T. Oravec

Ľubomír Nosický (tréner Trnavy): "Chceli sme súpera zatlačiť. Žilina však kontrolovala hru. Jej hráči o sebe vedeli. V druhom polčase sme už hrali aktívnejšie. Psychika hrá u nás veľkú úlohu. Keby sa nám podarilo streliť druhý gól, možno by sme skórovali aj tretíkrát. Škoda, že sme nepremenili šance, ktoré sme mali najmä v druhom polčase."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Som spokojný s bodom. Videli sme zaujímavé stretnutie. Viac šancí si vypracovala Trnava, najmä v druhom polčase. Súper šiel zaslúžene do vedenia. Trnave vyšlo striedanie Kone Kora, ktorý bol jedným z najlepších hráčov zápasu."