Trnava vezie body z východu, Košice zdolala 4:1

Tretí gól v sieti KošícTretí gól v sieti Košíc Zdroj: SITA

KOŠICE - Hŕstka najvernejších fanúšikov MFK si odtrpela ďalšie domáce vystúpenie žlto-modrých, ktorí podľahli rozdielom triedy Trnave. Domácim futbalistom teda vôbec nevyšla rozlúčka s Čermeľom v tomto kalendárnom roku. Už v 7. min si hosťujúci Kone spracoval v strede šestnástky loptu a z otočky ľavačkou otvoril skóre stretnutia.

O tri minúty neskôr mohli domáci kontrovať, no Škutka v páde mieril vedľa. V 13. min išiel Neto sám na Schrenga, ten však skvele zasiahol. V 25. min sa však skóre opäť menilo, keď domáci obrancovia podcenili center naprieč pokutovým územím, na loptu si nabehol Hruška a ľavačkou bez prípravy strelou od žrde upravil na 0:2. V 36. min Tiagovu hlavičku k žrdi Schreng vyškriabal na roh. Po jeho zahraní Devátemu nevyšla strela z hranice šestnástky, lopta sa však dostala ku Konemu, ktorý vsietil svoj druhý gól v tomto zápase.

Domáci futbalisti sa z tohto šoku nespamätali ani počas prestávky, pretože už štyri minúty po zmene strán Neto v páde upravil na hrozivých 0:4. Od tohto momentu sa zápas prakticky už iba dohrával. Košičania si vytvorili minimum šancí a pohrozili len jedinou strelou z diaľky, ale Janišov pokus Rybánsky vyrazil na roh. Desať minút pred koncom zápasu prišla najkrajšia akcia stretnutia - domáci Serečin obišiel päť Trnavčanov a pomedzi nohy Rybánskeho strelil čestný úspech Košíc. Pre domácich to bola siedma prehra z deviatich zápasov pred vlastnými divákmi.

MFK Košice - Spartak Trnava 1:4 (0:3)

Góly: 80. Serečin - 7. a 37. Kone, 25. Hruška, 49. Neto, bez kariet, rozhodovali: Vlk - Balko, Lieskovský, 520 divákov

Košice: Schreng - Kišš (46. Serečin), Kaminský (52. Džogan), R. Cicman, Juhar - Dobias, Hovančík - Viazanko, K. Kuzma, L. Janič (65. Vaščák) - Škutka

Trnava: Rybánsky - Kotula, Tiago, Doležaj, Jakubička - Bernáth (49. Súkenník), Devátý, R. Procházka, Hruška (73. Železník) - Neto, Kone (83. Kožuch)

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Podali sme slabý výkon, hráči boli v šatni odhodlaní, no po 25 minútach bolo o zápase rozhodnuté. Stalo sa tak po rovnakých chybách ako v predchádzajúcich stretnutiach. Súper po prestávke už iba kontroloval priebeh zápasu, gratulujem mu k víťazstvu."

Ľubomír Nosický (tréner Trnavy): "Hrali sme z pozornej obrany, vychádzali sme do nebezpečných protiútokov a som rád, že sme svoje šance využili. Rozhodlo sa v prvom polčase, po zmene stráne sme ukázali, že máme skúsené mužstvo, ktoré kontrolovalo priebeh duelu."