ONLINE Petržalka otočila pohárový zápas s Trnavou

Tiago v súboji s MajtánomTiago v súboji s Majtánom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Švrťfinále Slovenského pohára pokračuje dnes úvodnými zápasmi. Petržalka privítala v Dúbravke Spartak Trnava a na Žitnom ostrove privíta DAC treťoligovú Moldavu nad Bodvou. My budeme sledovať dianie v Bratislave, kde sa stretnú dvaja corgoňligisti.

Keďže futbal na Slovensku sa zrejme nemá hrať pre ľudí, zväz zvolil mimoriadne netradičný čas pre výkop. V okolí štadióna je množstvo policajtov, ktorý zrejme očakávali veľký nával trnavských priaznivcov a domáci usporiadatelia neponechali nič na náhodu.

MFK Petržalka - Spartak Trnava 3:2 (0:2)
Góly: 70. Majtán, 77. Hodek, 87. Pavol Ďurica - 20. Doležaj, 37. Kopúnek, ŽK: 44. J. Hílek (Petržalka), rozhodovali: Samotný - Chládek, D. Hrčka, 447 divákov

Petržalka: Jenčo - M. Moravčík, Staško, R. Konečný, Burza - J. Hílek - M. Maroši (46. Čikoš), F. Kiss (56. Hodek), Pavol Ďurica - Majtán, Tomčák (78. P. Sedlák)

Trnava: Rybánsky - J. Kotula, Tiago Bernardini, Doležaj, Schmidt - Kopúnek (86. Železník) - R. Procházka, P. Ďuriš, Neto (78. Súkenník), M. Hruška - Kone Koro (71. Kožuch)

Mužstvá su na hracej ploche, všetko je pripravené, na tribúne nechýbajú viaceré futbalové osobnosti. Zápas sleduje napríklad Jozef Vengloš, Jozef Adamec či Ján Čapkovič.

1.minúta: Výkop má Petržalka v bielych dresoch, Spartak hrá v tradično červeno-čiernej kombinácii.

4. minúta: Zatiaľ sa súperi iba oťukávajú, na veľmi ťažkom teréne za neustáleho sneženia je pokus o kombináciu mimoriadne náročný.

7. minúta: Prvá strela hostí, brankára Rybánskeho ohrozil z pravej strany Maroši.

8. minúta: Na trávniku sa viac bojuje ako hrá futbal. Na tribúny však stále prichádzajú ľudia. Je ich tu určite viac ako počas ligového duelu Petržalky s Banskou Bystricou cez víkend.

12. minúta: Petržalka zatlačila svojho súpera a kopala v krátkom čase dva rohy. Následne nepríjemne vystrelil Konečný, brankár Rybánsky loptu neudržal a v stopercentnej šanci prekopol prázdnu bránu Majtán.

19. minúta: Trnava sa po rohovom kope dostala do vedenia. Autorom gólu je po krásnej hlavičke Peter Doležaj - 0:1.

20. minúta: Tradičnú vytlieskavačku "Spartak, Spartak" predviedla skupinka hosťujúcich fanúšikov.

26. minúta: Trnava je po góle lepším tímom, predovšetkým Kone je neustálou hrozbou pre obranu Petržalky.

37. minúta: Nádherny gól z hranice šestnástky strelil kapitán Trnavy Kamil Kopúnek - 0:2.

39. minúta: Trnava pokračuje v tlaku, opäť obrovský závar pred Jenčovou bránou, skóre však zostáva nezmenené.

42. minúta: Petržalská obrana robí jednu chybu za druhou. Osamotený Kone však nedokázal trafiť bránu.

44. minúta: Žltá karta pre kapitána domacich Híleka.

45. minúta: Je tu polčasový hvizd hlavného rozhodcu. Trnava od prvého gólu dominovala a už  v úvodnom štvrťfinálovom súboji je na najlepšej ceste vybojovať si postup do jarného semifinále.

46. minúta: Začal sa druhý polčas, Petržalka striedala. Marošiho nahradil Čikoš.

51. minúta: Terén je stále horší, akýkoľvek pokus o kombináciu či presnú prihrávku je neúspešný.

56. minúta: Ďalšie striedanie na domácej strane, ihrisko opustil Kiss, nahradil ho Hodek.

61. minúta: V druhom polčase je zatiaľ aktívnejšia Petržalka, Spartak si je vedomý svojho náskoku a tak sa len presúva na vlastnej polovici a snaží sa o rýchle protiútoky.

65. minúta: Hráči Trnavy držia loptu na svojich kopáčkách, ďalší nebezpečný pokus zakončoval spoza šestnástky Ďuriš. Brankár Jenčo bol však pozorný a strelu vyrazil.

66. minúta: Ak ste ešte nevideli od zimy sa triasť corgoňligových trénerov, mali ste dnes ideálnu príležitosť. Hipp, Galád a ďalší sa na tribúne klepú od zimy pri sledovaní tohto zápasu. V Dúbravke totiž teplomer ukazuje 0 stupňov. Aktérom na trávniku navyše stále sťažuje snahu sneženie a čoraz náročnejší terén.

68. minúta: Zahrievajú sa aspon fanúšikovia Trnavy. Malá skupinka za bránkou Rybánskeho sa pokúša o tradičnú prekrikovačku "Spartak-Trnava" s hlavnou tribúnou. A darí sa jej to, predsa len sme na futbale.

69. minúta: Petržalka znižuje na 1:2! Po pravej strane unikol Majtán a nechytateľnou krížnou strelou prekonal Rybánskeho. Zrazu sa ozýva aj skupinka priaznivcov domácich.

71. minúta: Potlesk na tribúnach si vyslúžil striedajúci Koro Kone. Aktívneho Afričana nahradil skúsený Kožuch.

77. minúta: Z jasného zápasu je dráma. Petržalka po prvom góle ožila, trnavčania naopak iba čakajú čo spraví súper a tak prišiel trest. Po priamom kope a centri vyrovnal hlavičkou na 2:2 Hodek.

78. minúta: Hneď po góle prišlo k dvom striedaniam. Petržalka vymenila Tomčáka za Sedláka, Trnava Neta za Súkenníka.

80. minúta: Petržalka pokračuje v aktívnej hre, chce otočiť výsledok vo svoj prospech. Trnavčania pohrozili akciou Kožucha, ktorý však bol pri streľbe zblokovaný.

82. minúta: Dnešné stretnutie sleduje 447 platiacich fanúšikov.

84. minúta: Hospodár domáceho ŠKP Bratislava zrejme  nebude nadšený z pohľadu na hraciu plochu. Rozbahnený terén bude pri blížiacej sa zime veľmi ťažké dať opäť do poriadku. Posťažuje sa asi aj hospodárka petržalského klubu, ktorá bude musieť vyprať pôvodne biele dresy.

87. minúta: Zraneného kapitána hostí odniesli na nosidlách a nahradil ho Železník. V tej istej minúte Petržalka otáča zápas. Pavol Ďurica napriahol z dvadsiatich metrov a aj pomocou terénu prekonal brankára Trnavy - 3:2!

89. minúta: Prví zmrznutí diváci už opúšťajú tribúny útulného štadióna, Trnava sa stále iba bráni a jej hráči si môžu spytovať svedomie. Podarilo sa im prehrať vyhratý zápas.

90. minúta: Hlavný rozhodca nastavuje 2 minúty.

90+minúta: Priaznivci Trnavy ženú svojich miláčikov za vyrovnaním, na ihrisku to však tak nádejne nevyzerá. Domáci fanúšikovia na hlavnej tribúne sa dožadujú konca duelu, "pískaj konec" sa ozýva už od 87. minúty.

90+minúta: Hlavný rozhodca posledný krát fúkol do píšťalky. V prvom zápase štvrťfinále Slovenského pohára víťazí Petržalka nad Trnavou 3:2.

Odveta je na programe 24. novembra na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Peter Fieber (tréner MFK Petržalka): "Chlapcom chcem a musím poďakovať za to, že dokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Začali sme dnes dobre, ale Majtán nevyužil v úvode tutovku. Potom sme však dvakrát inkasovali a nevyzeralo to s nami ružovo. V kabíne cez polčasovú prestávku som hráčov povzbudzoval a prízvukoval im, že ešte nie je rozhodnuté. Našťastie tak aj bolo. Pred odvetou sú šance na postup vyrovnané. Trnava musí dobiehať jednogólové manko, v domácom prostredí je však Spartak veľmi silný."

Ľubomír Nosický (tréner Spartaka Trnava): "Videli sme dnes zaujímavý futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Aj na ťažkom teréne tímy predviedli solídne kombinácie. Nám sa podarilo streliť dva góly v prvom polčase. Po zmene strán to dlho nevyzeralo na to, že príde k obratu. Bohužiaľ, napokon sa tak stalo a my sme tri razy inkasovali. Je veľká škoda, že sme nedokázali dotiahnuť duel do víťazného konca. Takémuto skúsenému mužstvu by sa to nemalo stávať. V otázke postupu to vidím pred odvetou fifty - fifty."

• Zdroj: športky