Žilina potvrdila úlohu favorita s Košicami

ŽILINA - Domáci sa pred zápasom netajili, že chcú získať tri body. Hneď na začiatku zatlačili Košičanov na ich polovicu. Už v 2. min sa po Angelovičovom centri z pravej strany ocitla dvojica žilinských útočníkov pred brankárom Stefanovičom, ale Lietavovi a ani Oravcovi sa ho nepodarilo zblízka prekonať.

O tri minúty neskôr už ale išli domáci do vedenia: po spolupráci žilinských hrotových útočníkov otvoril skóre do odkrytej brány Lietava - 1:0. Bol to jeho piaty gól v sezóne. V 11. min mohlo byť 2:0, Adauto vysunul v strede poľa Vyskočila, ten prekonal brankára Košíc, ale dobiehajúci obranca vykopol loptu z bránkovej čiary. Po tejto šanci sa hra postupne vyrovnala a začínali hroziť aj hostia. V 17. min skúsil Milinkovič z asi 20 m pozornosť brankára Žiliny Dúbravku, ale gól z toho nebol. Ten prišiel v 20. minúte. Po centri Kuzmu sa v prehustenej šestnástke Žiliny výborne zorientoval kapitán hostí Cicman a vyrovnal strelou k pravej žrdi - 1:1. Prešli ďalšie tri minúty, Ján Novák potiahol po ľavej strane, dlhým centrom našiel na druhej strane Kuzmu, ktorý pred Dúbravkom zaváhal v čistej gólovej príležitosti. V 36. min prudko vystrelil spoza malého vápna žilinský útočník Oravec, ale minul bránku. Do vedenia poslal domácich v 43. min Oravec, keď dostal ideálny center pred bránu od Angeloviča a zblízka dorazil loptu do bránky - 2:1. V poslednej minúte prvého polčasu pridali Žilinčania ďalší gól. Po faule na Piačeka premenil jedenástku Kobylík - 3:1.

Po zmene strán Žilinčania pokračovali v útočnej aktivite. V 56. a 59. min sa dostal do brejku Oravec, ale ani raz sa proti brankárovi Stefanovičovi nepresadil. Na opačnej strane nebezpečne vystrelil z priameho kopu z 18 metrov po zemi popri múre Ján Novák, ale lopta letela tesne vedľa pravej žrde Dúbravkovej bránky. V 75. min. skúsil pozornosť žilinského brankára Viazanko, ale ani táto strela Dúbravku neprekvapila. S pribúdajúcimi minútami sa Košičania snažili vypracovať si príležitosti na strelenie gólu, skúšali strieľať aj z väčších vzdialeností, vážnejšie však žilinskú bránu neohrozili. Domáci ku koncu držali hru v strede poľa. Päť minút pred koncom sa im podarilo pridať štvrtý gól. Po kombinačnej akcii a centri z pravej strany sa lopta odrazila od vrchnej žrde košickej bránky, za bránkovú čiaru ju zasunul opäť Oravec - 4:1.

MŠK Žilina - MFK Košice 4:1 (3:1)
Góly: 5. Lietava, 43. a 86. Oravec, 45. Kobylík (z 11 m) - 20. R. Cicman, ŽK: 8. Angelovič, 77. Patrik Mráz - 41. Milinkovč, rozhodovali: Hracho - Mókoš, Vindiš, 2412 divákov.

MŠK Žilina: Dúbravka - Angelovič (63. Cimakuridze), Piaček, Šourek, Patrik Mráz - Kobylík, Adauto (29. Babatounde Bello), Jež, Vyskočil - Lietava (76. Škvarka), Oravec
Košice: Stefanovič - Kišš, Kaminský, R. Cicman, Smrek - Dobias - Ján Novák (79. Serečin), K. Kuzma, Hovančík (51. Janič), Milinkovič (51. Viazanko) - Škutka

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): "Mám trochu zmiešané pocity, bol to ťažký zápas. Dali sme rýchly gól, po vyrovnaní Košíc zo štandardnej situácie sme však trochu vypadli z tempa. V závere prvého polčasu sa nám podarilo dať dva góly, ktoré nás upokojili. Dôležité je víťazstvo, súper dnes predviedol veľmi dobrý výkon."

Jaroslav Galko (asistent trénera MFK Košice): "Pred stretnutím sme počítali s tým, že Žilina vyrukuje s dvoma hrotovými hráčmi, čo sa aj potvrdilo. Potvrdilo sa aj to, že v úvode prevezmú iniciatívu. Po inkasovanom góle sa nám podarilo vyrovnať, a potom sme aj viac držali loptu. Lenže prišla chyba nášho najskúsenejšieho hráča Jána Nováka a ďalší gól a vzápätí tretí. Po prestriedaní v druhom polčase sme trochu oživili hru, ale čo sa týka ofenzívy, bolo to málo. Myslím si, že víťazstvo Žiliny je zaslúžené."