Hrať s otcom LeBronom? Nie, vôbec, malý Bronny má pred draftom NBA úplne iný cieľ

Bronny James počas preddraftových testov NBABronny James počas preddraftových testov NBA Zdroj: SITA/AP/Nam Y. Huh

CHICAGO - Bronny James, starší syn basketbalovej hviezdy LeBrona Jamesa, pred júnovým draftom NBA dúfa, že sa dostane do elitnej súťaže.

Nemyslí na to, že by si mohol v jednom tíme zahrať s otcom. Devätnásťročný rozohrávač to povedal novinárom počas tradičnej akcie draft combine, na ktorej sa adepti na vstup do ligy stretávajú so zástupcami klubov, absolvujú prehliadky a rôzne testy.

"Bol by som rád, keby som sa do ligy dostal. O tom, že by som hral s otcom, nepremýšľam. Takto neuvažujem. Ani trochu. Len sa snažím pracovať a uvidím, kam ma to zavedie," povedal James, ktorý má za sebou jednu sezónu v tíme univerzity Južnej Kalifornie.

"Mojím snom bolo vždy urobiť si meno, svoje meno a, samozrejme, sa dostať do NBA. Nikdy mi nenapadlo hrať s otcom. Ale, pravdaže, párkrát to spomenul," uviedol syn najlepšieho strelca v histórii NBA.

Odmietol myšlienku, že by ho nejaký klub mohol draftovať preto, aby nalákal do tímu aj jeho otca, ktorý oblieka od roku 2018 dres Los Angeles Lakers. "Je to seriózna vec. Toto by si žiadny generálny manažér nedovolil. Myslím, že som si dal dosť práce a budem draftovaný nielen preto, ako hrám, ale aj preto, aký som," povedal James. Draft sa bude konať 26. a 27. júna.

Bronny James počas preddraftových Galéria fotiek (11) Bronny James počas NBA draft combine Zdroj: SITA/AP/Nam Y. Huh

Rozbiehajúcu sa kariéru Bronnyho Jamesa vlani v lete narušili zdravotné problémy. Na tréningu ho postihla zástava srdca a vyšetrenie odhalila vrodený problém. K basketbalu sa mohol vrátiť po štyroch mesiacoch.

"Bolo to náročné obdobie," povedal James. "Ale všetka tá práca, ktorú som do toho dal, zo mňa urobila človeka, ktorý sa nikdy nevzdá. Drel som a som späť tam, kde chcem byť." Pred draftom ho prezreli traja ligoví lekári a dali mu súhlas uchádzať sa o miesto v súťaži.

Jeho otec je štvornásobným šampiónom NBA. V marci LeBron James ako prvý hráč v zámorskej lige prekonal hranicu 40 000 bodov. V minulosti sa nechal počuť, že by rád končil kariéru v jednom tíme so svojím synom. Tridsaťdeväťročný basketbalista má ešte o tri roky mladšieho Bryca, ktorý by na draft mohol ísť najskôr v roku 2026.

Viac o téme: NBA LeBron James Bronny James
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy