Zápas Petržalka - B. Bystrica sledovalo 248 divákov

Marek KuzmaMarek Kuzma Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Banská Bystrica, ktorá prišla do Senca s cieľom opäť bodovať, keďže štyri zápasy po sebe neprehrala, svoj cieľ aj splnila, aj keď počas priebehu bola lopta viac na kopačkách Petržalky.

Už v 10. min Sedlákov center Majtán hlavou usmernil za chrbát hosťujúceho Boroša - 1:0. Po góle sa Banskobystričania prebrali a v 33. min po Pančíkovej prihrávke Hučko vyrovnal na 1:1. V závere prvého polčasu mali veľkú šancu na kopačkách domáci futbalisti, ale Tomčák ani Majtán nedokázali rozvlniť sieť Dukly.

V druhom polčase boli aktívnejší futbalisti MFK, ale na svojich kopačkách mali v sobotu streleckú smolu, keď sa im viackrát podarilo tesne obstreliť Borošovu bránu. V závere stretnutia už hostia z Banskej Bystrice remízový stav ubránili, a tak ani v piatom stretnutí po sebe neokúsili trpkosť prehry.

MFK Petržalka - Dukla B. Bystrica 1:1 (1:1)
Góly: 10. Majtán - 33. Hučko, ŽK: 29. Hílek, 56. Burza, 68. Majtán - 60. Pleva, rozhodovali: Sedlák - Ružbarský, Rendko, 248 divákov

Petržalka: D. Kiss - Burza, R. Konečný, Šedivý, Čikoš - Tomčák (79. Pavol Ďurica), Hílek, Guédé, P. Sedlák - A. Hodek, Majtán

Banská Bystrica: Boroš - Savič, Poljovka, Adámik, Turňa - Hučko (65. Bruško), Pleva, Seye, M. Pančík ml. - V. Gajdoš (71. Pich), M. Kuzma (87. Michal Ďuriš)

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Dali sme hneď v úvode gól, no miesto toho, aby sme ďalej bojovali, sme sa stiahli a Banská Bystrica hrala aktívnejšie. V druhom polčase sme sa vzchopili, hrali sme kombinačne, ale nepremenili sme vyložené gólové príležitosti."

Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): "Polčas sme hrali tak, ako sme si to predstavovali, no po našej hrubej chybe sme inkasovali. Do konca prvého polčasu sa nám síce podarilo vyrovnať, ale druhé dejstvo bolo priaznivejšie pre domácich. My sme boli zbytočne nervózni, a tak je remíza zaslúžená."