Senici sa vonku darí, vyhrala aj v Dubnici

Súboj o loptu medzi Tomášom Čápom a  Igorom ObertomSúboj o loptu medzi Tomášom Čápom a Igorom Obertom Zdroj: SITA

DUBNICA - Od začiatku boli v osobných súbojoch dôraznejší hostia a väčšinu z nich vyhrávali. V 9. min Juhász trafil do brvna. Potom mali niekoľko sľubných akcií aj domáci futbalisti. Najprv Držík kolmicou našiel Porázika, ktorého prerušil Homola.

Potom bránku Kamescha minul Šulek a neohrozila ju ani strela Tomáša Zápotoku. V 20. min po rohu zahodil Porázik gólovú šancu a domáci sa začali trápiť. O minútu neskôr po strele Velického vyskúšal Zajaca po zemi Samb a následne Velický. V 37. min pripravila nerozhodnosť Držíka domácich o dobrú akciu. Na oboch stranách viazlo zakončovanie, chýbalo viac presnosti.

V druhom polčase sa úroveň hry zlepšila, prispeli k tomu obaja súperi. Seničanom prospel príchod Števka, ktorý sa viackrát ukázal v sľubných šanciach. Hostia nestrácali toľko lôpt ako Dubničania, aj preto si dokázali vytvoriť miestami dosť silný tlak. Rozhodujúca chvíľa prišla v 72. minúte. Za faul Dugu na Samba nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý najprv Velický nepremenil, ale hlavný rozhodca ho nechal opakovať a Piroska sa už nemýlil - 0:1. V závere Seničania najtesnejší náskok ubránili, domáci si však veľké šance nevytvorili.

MFK Dubnica - FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 73. Piroska (z pok. kopu), ŽK: 34. T. Zápotoka, 72. I. Obert, 79. Nosek - 79. Števko, rozhodovali: Trutz - Chládek, Lieskovský, 685 divákov

Dubnica: R. Zajac - I. Obert, Nosek, Marcel Ondráš, Duga - T. Zápotoka, Držík, L. Zápotoka (64. E. Ľupták), Šulek - Porázik (60. J. Vavrík), Gorelka (80. M. Filo ml.)

Senica: Kamesch - Laurinc, Homola, Pavlovič, Čáp - Victor Samb (90.+ Bajan), Velický, M. Juhász, Tesák (90. T. Vrťo) - Piroska, Faldyna (46. Števko)

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Zápas bol vyrovnaný, aj keď nás v druhom počase Senica "chytila". Števko mal dve a Velický jednu šancu, v prvom polčase mal takú aj Porázik. Zápasu by svedčala remíza. Senica nie je typ klasického nováčika, má skúsených hráčov. U nás však vyhrali sporným pokutovým kopom, ktorý dal rozhodca ešte aj opakovať."

Ladislav Hudec (tréner Senice): "Zápas sme na počet vypracovaných šancí mali bez problémov vyhrať a nie ho hnať do hektického konca. Také šance, aké boli v Dubnici, sa zahadzovať nemôžu, je to nebezpečné. Spokojní sme s tromi bodmi, ale naše víťazstvo malo byť vyššie."