11. kolo basketbalovej extraligy, štvrtá výhra Interu v rade

Kevin Houston v drese PezinkaKevin Houston v drese Pezinka Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola slovenskej extraligy basketbalistov:

Astrum Levice - BK Váhostav-SK Žilina 90:78 (26:16, 20:21, 22:28, 22:13)
Najviac bodov: Crawford 20, Lutovský 17, Klár 14 - Bučák 25, Kosa 12, Nižný 11
TH: 34/23 - 25/18, fauly: 24 - 27, trojky: 9 - 8, rozhodovali: Zubák, Kúkelčík a Lamoš, 1400 divákov

Prvú štvrtinu odohrali domáci sústredene, darila sa im streľba a získali 10-bodový náskok (26:16). V druhej kopili chyby a hostia ich začali využívať. Zvrat nastal po prestávke - Žilina začala doťahovať a po treťom dejstve svietil na ukazovateli skóre stav 68:65. Úvod do záverečnej štvrtiny však vyšiel levickému mužstvu, domáci opäť získali mierny náskok. Žilinčania však nezložili zbrane a neustále doťahovali. Pre osud stretnutia boli veľmi dôležité dve trojky domáceho Juríka a Levice už doviedli stretnutie do víťazného konca (90:78).

MBK Rieker Komárno - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 94:83 (23:14, 17:17, 34:29, 20:23)
Najviac bodov: Madaj 31, Mišinský a Gudelj po 18 - Mróz 24, Ogurčák 13, Bartoš 9
TH: 38/28 - 22/16, fauly: 27 - 34, trojky: 10 - 9, rozhodovali: Sudek, Margala a Matejčík, 550 divákov

Komárno si v úvode vytvorilo náskok 15:1, potom hostia znížili. Na začiatku II. polčasu sa domáci opäť rozbehli a v 27. min viedli 67:47. V závere sa Spišiakom podarilo skorigovať nepriaznivý stav, ale domáci basketbalisti Komárna si triumf v zápase s množstvom faulov už ustrážili.

BK SPU Nitra - MBK Handlová 80:71 (17:15, 26:18, 16:25, 21:13)
Najviac bodov: D. Novák 23, Seman 14, Hill 10 - Glavinič 15, Bilík 14, Manojlovič 13
TH: 25/20 - 10/6, fauly: 17 - 21, trojky: 6 - 9, rozhodovali: Ženiš, Doušek a V. Mlynský, 500 divákov

V Nitre sa hral atraktívny basketbal, ktorý až do poslednej sekundy držal divákov v napätí. Domáci si vypracovali niekoľko sľubných náskokov, ktoré však hostia z Handlovej opakovanie stiahli. V závere duelu však mali Nitrania pevnejšie nervy a dotiahli stretnutie do víťazného konca (80:71).

BK Svit - Basketbal Pezinok 60:75 (15:12, 15:32, 11:16, 19:15)
Najviac bodov: Laco 21, Kováč 11, Cvitanovič 10 - Nicholson 24, Miloševič 16, Lukjanec a Brliť po 7
TH: 18/12 - 22/14, fauly: 20 - 22, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Lukáč, Szibilla a Šramko, 600 divákov

Domáci začali bez rešpektu a po trojkách Kováča a Cvitanoviča viedli v 4. min 10:4. Hostia sa začali presadzovať v druhej časti, keď sa strelecky darilo Nicholsonovi, ale aj Miloševičovi, autorovi dvoch trojok. Pezinok ovládol palubovku a do polčasu, keď v 17. min viedol iba 29:27, dal v závere 9 bodov a odskočil domácim na 14 bodov. Po prestávke sa Svitu naďalej strelecky nedarilo, najmä v trestných hodoch a v 25. min už prehrával 30:50, keď domáci dali za päť minút iba jediný bod. Líder tabuľky z Pezinka hral do konca už pokojne, vedomý si náskoku a istého víťazstva.

BC Prievidza - BK Inter Bratislava 67:75 (24:14, 13:22, 19:15, 11:24)
Najviac bodov: Fears 14, Szalay 12, Štorcel 12 - Crouch 34, Polakovič 15, Ravasz 14
TH: 13/8 - 22/15, fauly: 19 - 17, trojky: 9 - 4, rozhodovali: Gabara, Hlinka a Turčin, 2100 divákov

Domáci s novou posilou, Američanom Jeremym Fearsom, začali vo vynikajúcom tempe - v 3. min viedli 13:4 a úvodnú štvrtinu vyhrali o 10 bodov. V druhej časti prevzali taktovku Bratislavčania, ktorí získali 9 bodov navrch a dostali sa späť do stretnutia. Po zmene strán Hornonitrania spresnili hru a začali misky váh nakláňať na svoju stranu. V záverečnej časti bolo v 35. min nerozhodne 62:62 a začínalo sa odznova. V záverečných minútach mali presnejšiu mušku a lepšie nervy hostia, ktorí mali navyše skvelého 34-bodového strelca Croucha.