VIDEO Boston vyhral aj štvrtý zápas sezóny

Kevin GarnettKevin Garnett Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Bostonu vyhrali v NBA aj štvrtý zápas v novej sezóne. V nedeľu zdolali New Orleans 97:87 a sú najlepším tímom zámorskej ligy. Ani Miami, Orlando, Denver a Phoenix však ešte stále neprehrali.

Víťaznú sériu Bostonu nezastavili ani Hornets, hoci rozhodujúcu stratu nabrali až v záverečných štyroch minútach. Najlepším strelcom víťazov bol s 27 bodmi Paul Pierce.

"Zariadil to KG (Kevin Garnett) a Paul (Pierce). Bol to jednoznačne ich zápas," povedal tréner Bostonu Doc Rivers, ktorý však celkovo nebol spokojný s tým, ako jeho zverenci hrali.

"Dnes sme jednoducho len zvíťazili. Nebol tam absolútne žiadny náznak zlepšenia ako v minulých zápasoch," dodal.

Autor 22 bodov hosťujúceho mužstva Chris Paul najprv dostal v druhej štvrtine technickú chybu za hádku s domácim Rondom a po zápase ho museli spoluhráči zadržať, keď sa rozčúlený rozohrávač už chystal za súpermi do bostonskej šatne.

Miami vyhralo nad Chicagom 95:87 a najviac z víťazného tímu oslavoval Dwyane Wade, ktorý prekročil hranicu 10 000 nastrielaných bodov. V lige hrá v súčasnosti 43 basketbalistov, ktorí sa takouto bilanciou môžu pochváliť.

Traja hráči v nedeľu dosiahli minimálne štyridsať bodov. Kobe Bryant prispel k výhre obhajcov titulu Lakers nad Atlantou 41 bodmi, veľký strelecký súboj sa potom odohral v dueli Denveru s Memphisom. Hosťujúci O.J. Mayo si vylepšil osobný rekord v súťaži na 40 bodov, domáci Carmelo Anthony dal ešte o dva viac. Denver zvíťazil 133:123.