Škandál tesne pred štartom olympiády: Francúz mal štartovať na hrách, dostal trest za doping

Francúzsky maratónec Mehdi FréreFrancúzsky maratónec Mehdi Frére Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Francúzsky maratónec Mehdi Frére, ktorý mal o mesiac štartovať na domácich olympijských hrách v Paríži, dostal dvojročný trest za porušenie pravidiel o dopingu.

Dvadsaťsedemročnému bežcovi na začiatku júna Jednotka pre integritu atletiky dočasne zastavila činnosť kvôli trom zmeškaným neohláseným kontrolám dopingových komisárov, teraz dostal od Svetovej atletiky nepodmienečný trest. Informovali o tom francúzske médiá. Športovec sa podľa nich proti verdiktu odvolal na Športový arbitrážny súd.

Francúzsky zväz v nedeľu Fréreho podmienečne nominoval do tímu pre vrcholnú športovú akciu roka. Sedemnásty muž z vlaňajších majstrovstiev sveta v Budapešti je s osobným rekordom 2:05:43 z vlaňajších pretekov vo Valencii deviatym najrýchlejším Európanom všetkých čias.

Už pri vzniku podozrenia povedal francúzskym médiám, že si nie je vedomý jedinej zmeškanej kontroly. Dočasný dištanc ho pripravil o štart v polmaratóne na majstrovstvách Európy v Ríme.

"Veríme v zrýchlený postup arbitráže, aby verdikt padol ešte pred začiatkom olympijských hier," citovali médiá atlétovho právnika Laurenta Fellousa. Maratón je na programe 10. augusta, ak Frére rozhodnutie nezvráti, pobeží namiesto neho náhradník Félix Bour.

Viac o téme: LOH Paríž 2024 Paríž 2024 LOH Paríž Mehdi Frére
  • Autor: © Zoznam/
  • X/L'ÉQUIPE
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy