VIDEO Triumf Yankees oslavovali 2 milióny fanúšikov

Famózne oslavy v New YorkuFamózne oslavy v New Yorku Zdroj: SITA

NEW YORK - Takmer 2 milióny ľudí sa zúčastnilo v piatok v New Yorku na oslavách triumfu Yankees vo Svetovej sérii bejzbalistov. Tím z Bronxu získal prestížnu trofej vo finálovej bitke s Philadelphiou, ktorú vyhral 4:2 na zápasy. Yankees získali trofej už 27-krát v histórii, ale teraz prvýkrát od roku 2000. Na triumf potrebovali 9 mesiacov, 177 zápasov, z toho 114 víťazných.

 

Súčasťou osláv bola jazda mestom a následne ceremoniál pred mestskou radnicou. Hráči sa v tomto zložení videli pravdepodobne poslednýkrát, v novej sezóne bude mať tím úplne iné zloženie.

 

"Myslím si, že na toto som počas slávnosti myslel viac ako ktokoľvek iný. Viem, ako sa jednotlivé tímy počas medzisezónneho obdobia menia a nás čakajú tiež veľké zmeny," povedal hráč Yankees Johnny Damon, ktorému sa skončila zmluva a čoskoro bude voľný.

 

Na následnej recepcii v priestoroch radnice dostal každý hráč Yankees od starostu Michaela Bloomberga symbolické kľúče od mesta. Najväčšie ovácie zožal pálkar Hideki Macui, najužitočnejší hráč Svetovej série, ktorý v rozhodujúcom zápase pripravil pre tím šesť bodov. Na slávnosti nechýbal ani raper Jay-Z, rodák z New Yorku. Najskôr sa s hráčmi previezol ulicami mesta a potom vystúpil na radnici.

 

 

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA, youtube

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy