Miliónové ponuky pre Contadora sú výmyslom
Alberto Contador Zdroj: SITA MADRID - Španielsky cyklista Alberto Contador nemá na stole žiadnu viacmiliónovú ponuku od tímu Astana a nepotvrdili sa ani správy o výške návrhu od Quick Stepu.
Dvojnásobný víťaz Tour de France mal údajne podľa viacerých belgických médií dostať od kazašskej Astany návrh štvorročnej zmluvy na osem miliónov eur ročne. V Astane jazdil aj doteraz a s tímom má zmluvu ešte na budúci rok. Jeho zotrvanie je však otázne, keďže Astana doteraz ešte nedostala licenciu ProTour a podľa pravidiel je Španiel v súčasnosti voľný. Potvrdiť to však ešte musí UCI. "Je to totálny nezmysel, neviem, odkiaľ a kto prišiel s týmto výmyslom,“ povedal Contadorov brat a manažér Fran pre španielsky denník AS. Ak by Contador v Astane napokon zotrval, potom by to bolo podľa súčasnej zmluvy a po sezóne 2010 by sa s tímom rozlúčil.
Na rozhodnutie licenčnej komisie UCI čakajú aj v tíme Quick Step, ktorý má byť záujemcom o jeho služby. Od belgického zoskupenia mal dostať ponuku na 20 miliónov eur za 4 roky. Manažér Quick Stepu Patrick Lefevere to však nepotvrdil. "Dali sme mu ponuku, Contador vie, za koľko môže u nás jazdiť. Nebudem však hovoriť o peniazoch. Niektorí ľudia hovoria o číslach, ktoré sú nereálne," vyjadril sa pre cyclingnews.com Lefevere.
Contador v súčasnosti dovolenkuje v Curacau, jeho manažment zvažuje všetky kroky pre budúcu sezónu. Rozhodnutie licenčnej komisie UCI o štatúte Astany by malo padnúť do 20. novembra a potom bude definitívne známa aj Contadorova budúcnosť. Španiela v súčasnosti považujú za najlepšieho cyklistu sveta, okrem Tour de France vyhral už aj ďalšie dve podujatia Grand Tour Giro d´Italia a Vuelta a Espaňa.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































