VIDEO Bayern deklasoval Herthu, Leverkusen zostal prvý

Robben, Muller, Pranjič sa tešia z góluRobben, Muller, Pranjič sa tešia z gólu Zdroj: SITA

BERLÍN - Bayer Leverkusen bude kraľovať tabuľke najvyššej dlhodobej domácej súťaže aj po 17. bundesligovom kole. Zverenci Juppa Heynckesa totiž v rámci sobotňajšieho programu zdolali Borussiu Mönchengladbach 3:2, hoci prehrávali 1:2, a vrátili sa na čelo poradia pred Schalke úspešné už v piatok.

Bayern Mníchov si pripísal na svoje konto deviate víťazstvo v tejto sezóne, na svojom ihrisku zdolal berlínsku Herthu vysoko 5:2. Diváci v Allianz Arene videli už do prestávky tri góly svojich miláčikov, keď sa postupne presadili Van Buyten, Gómez a Robben a prakticky tým v predstihu tým rozhodli. "Bavori" zostávajú na treťom mieste.

Úradujúci majster z Wolfsburgu po šiesty raz v tomto ročníku remizoval - bod si odniesol z Frankfurtu (2:2). Slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík odohral v drese hostí celý zápas. Dva rozdielne polčasy videli fanúšikovia v Hannoveri, kde sa predstavil Bochum. V prvom dejstve si totiž domáci vypracovali dvojgólový náskok po presných zásahoch Schlaudraffa, ale hostia bez Stanislava Šestáka v akcii nastúpili do druhej časti ako vymenení a dokonale obrátili vývoj vo svoj prospech (3:2).

Bayern Mníchov - Hertha Berlín 5:2 (3:0)
Góly: 16. Van Buyten, 31. M. Gómez, 33. Robben, 60. Müller, 77. Olič - 71. Ramos, 90. Raffael

Dortmund - Freiburg 1:0 (1:0)
Gól: 19. Barrios

Leverkusen - Mönchengladbach 3:2 (1:1)
Góly: 18. a 69. Kroos, 60. Derdiyok - 37. Brouwers, 54. Dante

Hannover - Bochum 2:3 (2:0)
Góly: 6. a 33. Schlaudraff - 51. Freier, 54. Epalle, 86. Fuchs
Stanislav Šesták (Bochum) nebol na zápasovej súpiske.

Frankfurt - Wolfsburg 2:2 (1:1)
Góly: 26. Franz, 79. Meier - 37. Džeko, 69. Josué