Neunerová v skvelej forme, Kuzminová dvadsiata!

Magdalena NeunerováMagdalena Neunerová Zdroj: SITA

ANTERSELVA - Nemecká biatlonistka Magdalena Neunerová potvrdzuje celému svetu, že na blížiacich XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri bude patriť medzi najvážnejších kandidátov na popredné umiestnenia.

Po víťazstve v stredajších vytrvalostných pretekoch na 15 km v rámci 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve nedala svojim súperkám šancu ani v piatkovom šprinte na polovičnej trati a suverénne triumfovala. Napriek tomu, že šesťnásobná majsterka sveta na streľbe v stoji nechala stáť jeden terčík a musela odbehnúť 150 m dlhý trestný okruh, v cieli sa tešila zo svojho šestnásteho prvenstva, druhého v aktuálnej sezóne. Úspech nemeckých farieb zvýraznila ziskom striebra Andrea Henkelová, bronz si z Anterselvy odváža Francúzka Sandrine Baillyová.

Z kvarteta slovenských reprezentantiek v 100-člennom štartovom poli bola najlepšia Anastasia Kuzminová. Vicemajsterka sveta z minuloročného šampionátu v juhokórejskom Pjongčangu sa prvýkrát po zranení a operácii zlomených záprstných kostičiek na ľavej ruke objavila na štarte. Bolo z toho nakoniec slušné 20. miesto, za ktoré si na svoje konto pripísala 21 bodov. Od víťaznej Neunerovej bola o 1:43,8 min pomalšia.

Ďalšie Slovenky však už výrazne zaostali a ani jedna nebodovala. Do nedeľných stíhacích pretekov bude mať právo nastúpiť aj Ľubomíra Kalinová, ktorá skončila štyridsiata šiesta a Martina Halinárová, ktorú klasifikovali na 55. mieste. Do postupovej šesťdesiatky sa však nedostala Janka Gereková. Tá mala opäť obrovské problémy na strelnici. Z desiatich terčov na dvoch položkách trafila iba tri, so siedmimi chybnými výstrelmi bola najslabšie strieľajúcou pretekárkou a obsadila 86. miesto.

Na čele celkovej klasifikácie SP ostala obhajkyňa hlavnej trofeje z predchádzajúcej sezóny Švédka Helena Jonssonová napriek tomu, že preteky v Anterselve zo svojho programu vynechala.

Výsledky - rýchlostné preteky žien na 7,5 km:
1. Magdalena Neunerová (Nem.) 20:19,7 min (1 trestný okruh), 2. Andrea Henkelová (Nem.) +13,2 s (0), 3. Sandrine Baillyová (Fr.) +28,6 (0), 4. Ann Kristin Aafedtová Flatlandová (Nór.) +44,2 (1), 5. Tina Bachmannová (Nem.) +45,5 (2), 6. Vaľ Semerenková (Ukr.) +47,3 (0), 7. Simone Hauswaldová (Nem.) +47,5 (1), 8. Oľga Zajcevová (Rus.) +49,1 (0), 9, Sylvie Becaertová (Fr.) +51,0 (0), 10. Teja Gregorinová (Slovin.) +1:00,7 (1), ... 20. Anastasia Kuzminová +1:43,8 (1), 46. Ľubomíra Kalinová +2:35,1 (2), 55. Martina Halinárová +2:53.3 (2), 86. Janka Gereková (všetky SR) +4:42,3 (7)