VIDEO Sanitrove slzy šťastia a dojatia

Juraj SanitraJuraj Sanitra Zdroj: SITA

VANCOUVER - O všetky tri doterajšie slovenské medaily na XXI. zimných olympijských hrách sa postarali biatlonisti. Hneď v úvodný deň súťaží získala fantastické zlato, vôbec premiérovo pre SR na ZOH, v rýchlostných pretekoch žien Anastasia Kuzminová.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Ťumenu potom dokázala v stíhačke pridať aj striebro, no a kompletnú zbierku cenných kovov zavŕšil v nedeľňajších pretekoch s hromadných štartom mužov po heroickom výkone Pavol Hurajt. Osobným trénerom oboch úspešných slovenských športovcov je Juraj Sanitra, ktorý po takýchto výsledkoch nemohol skrývať svoje nadšenie.

"Som veľmi rád, že sme výraznou mierou prispeli k tomu, že Slovensko patrí v hodnotení krajín na ZOH 2010 do prvej pätnástky. V biatlone dokonca patríme v medailovej bilancii na skvelú štvrtú pozíciu. Bojujeme s krajinami ako Nórskok, Rusko, Nemecko a Rakúsko a zatiaľ s nimi držíme krok, čo je skvelé. Pre nás všetkých je to obrovský impulz a zároveň fantastický úspech," vyhlásil prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Juraj Sanitra. Prvý muž slovenského biatlonu bol už pred začiatkom tejto sezóny presvedčený, že jeho zverenci môžu patriť medzi najlepších. "Keď sme pred touto sezónou začínali pracovať a absolvovali sme rôzne sústredenia a kempy, stále som mal veľké sebavedomie. Veril som, že máme obrovský potenciál, s ktorým sa oplatí pracovať, hoci sme mali veľa neprajníkov. Keď tak o tom teraz hovorím, až mi to prichádza ľúto," povedal Juraj Sanitra a vzápätí sa neubránil slzám radosti, ktoré boli v tomto prípade skutočne namieste. Veď dokázal dokonale pripraviť na olympijský vrchol Kuzminovú aj Hurajta tak dokonale, že pre Slovensko získali dovedna tri medaily. A to sa malej krajine spod Tatier na ZOH ešte nikdy nepodarilo.

 

 

Tu bude player
 
 
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články