39 bodov Bryanta nestačilo Lakers na výhru v Miami

Dwyane Wade a sklamaný Kobe BryantDwyane Wade a sklamaný Kobe Bryant Zdroj: SITA

NEW YORK - Šlágrom štvrtkového programu NBA bol súboj Dwyana Wada s Kobem Bryantom. Líder Los Angeles Lakers Bryant nastrieľal 39 bodov, no po skončení súboja bol spokojnejší domáci Wade, ktorého Miami zvíťazilo 114:111 po predĺžení. Súboj medzi Heat a Lakers sa zapísal do štatistík ako duel s najväčším počtom zmien vo vedení v tomto ročníku, stav bol devätnásťkrát vyrovnaný a 31-krát sa mužstvá vystriedali vo vedení.

Kľúčovú úlohu zohral v záverečných okamihoch domáci center Jermaine O'Neal, ktorý 18,7 sekundy pred klaksónom zastavil jeden z útokov Bryanta, ktorému odpískali útočný faul.

"Bol na správnom mieste a pomohol nám. Jermaine dokáže nielen výborne blokovať strely, ale vie sa pod košom aj dobre postaviť. To je skvelé. Dnes každý odviedol svoju prácu,“ pochválil spoluhráčov Wade.

Vo Phoenixe sa stretli štvrtý a piaty tím Západnej konferencie a z víťazstva 116:108 sa nakoniec tešil vyššie postavený Utah. Jazz dokázali v poslednej štvrtine zmazať 11-bodový náskok Suns a nakoniec strhnúť duel vo svoj prospech. Rozhodujúci kôš za tri body trafil 96 sekúnd pred koncom rozohrávač Deron Williams a upravil ním na 109:106.

"V prvých troch štvrtinách boli na koni Suns. Zaujímavé, že sme odohrali dva zápasy a v oboch na tom boli lepšie, no nakoniec sme ich dokázali zdolať," skonštatoval krídelník Jazz Carlos Boozer.

V poslednom štvrtkovom súboji zvíťazil Memphis v Chicagu 105:96 a najväčšou mierou sa o to zaslúžil Zach Randolph s 31 bodmi a 18 doskokmi. "Nie je dôvod na paniku. Zostáva nám ešte 21 zápasov. No musíme v nich hrať s oveľa väčším nasadením ako proti Grizzlies,“ poznamenal krídelník Bulls Luol Deng.

Miami - Los Angeles Lakers 114:111 po predĺžení
Najviac bodov: Wade 27 (14 doskokov), Q. Richardson 25, Arroyo 17 - Bryant 39, Fisher 14, Odom 13 (11 doskokov), štvrtiny: 26:27, 18:20, 30:21, 25:31 - 15:12, 19 600 divákov

Chicago - Memphis 96:105
Najviac bodov: Deng 23, D. Rose 20, B. Miller 14 - Z. Randolph 31 (18 doskokov), Mayo 20, Gay 17, štvrtiny: 32:19, 19:26, 29:31, 16:29, 19 187 divákov

Phoenix - Utah 108:116
Najviac bodov: Stoudemire 30, J. Richardson 22, Grant Hill 17 - D. Williams 27, Okur 24, Boozer 15 (15 doskokov), štvrtiny: 34:24, 23:25, 29:26, 22:41, 17 912 divákov