Košice zdolali D. Stredu, na jar stále neprehrali

Radosť Košičanov po víťaznom góleRadosť Košičanov po víťaznom góle Zdroj: SITA

KOŠICE - V Čermeli sa o osude stretnutia rozhodlo prakticky už v prvej štvrťhodine. V 7. min hosťujúci obrancovia podcenili dlhý aut a Milinkovič zblízka napálil loptu pod brvno - 1:0. Ubehlo len 5 minút, keď Megias vystihol zlú prihrávku obrancu DAC a rutinérsky povedľa Novotu zvýšil na 2:0.

Hostia prvýkrát vážnejšie ohrozili domácu bránku v 17. min, keď N´Kendo zahrával priamy kop a López na dvakrát loptu chytil. V nasledujúcich minútach tempo hry upadlo, ale pribudli nepresnosti. Zaujala len strela Vaščáka po polhodine hry, ktorú Novota kryl. Na opačnej strane Michelliniho strelu z diaľky López vytiahol spod brvna.

Po zmene strán mal v 59 min dobrú možnosť domáci Megias, no z otočky minul hosťujúcu bránku. V 75. min frustrovaný Wau fauloval Megiasa a musel predčasne pod sprchy. Hra v početnom oslabení však paradoxne hosťom pomohla, keď v 90. min Marcin zblízka skóroval do prázdnej bránky. Hostia strelili na jar svoj prvý gól, no na prvý bod naďalej čakajú. Naopak Košičania na jar ešte neprehrali.

MFK Košice - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (2:0)
Góly: 7. Milinkovič, 12. Megias - 90. Marcin, ŽK: 57. Palla, 63. Michellini, 81. Seelaus, ČK: 75. Wau (všetci D. Streda), rozhodovali: Horváth - Brendza, Vorel, 1 050 divákov

Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Pérez Stoeten - K. Kuzma, Vaščák, L. Janič (48. Paunovič) - Novák, Megias (85. Škutka), Milinkovič (68. Karaš)

D. Streda
: Ján Novota - Helísek, Marcin, Nikolič, Elong Elong - Wau, Seelaus, Michellini, Palla - Koejoe (65. Vidakovič), N´Kendo

Goran Milojevič (tréner MFK Košice): "Vyhrali sme zaslúžene. Využili sme dve chyby súpera. Proti Dubnici sme si vypracovali veľa šancí, no nepremieňali sme ich. Teraz hneď prvé dve strely skončili v sieti. Jediné negatívum tohto stretnutia je to, že sme v poslednej minúte inkasovali gól."

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Od prvej do poslednej minúty bolo vidieť, že hrajú mužstvá, ktoré bojujú o existenciu v Corgoň lige. Prehrali sme, lebo sme urobili dve chyby, ktoré si v takejto situácii nemôžeme dovoliť. Škoda, že kontaktný gól prišiel neskoro."