Košice vyhrali so Senicou, šanca na záchranu žije

Petr Bolek a Milan Pavlovič zo Senice a Ján Novák z KošícPetr Bolek a Milan Pavlovič zo Senice a Ján Novák z Košíc Zdroj: SITA

KOŠICE - Domáci Košičania, vedomí si svojho postavenia v tabuľke a nutnosti zvíťaziť, začali aktívnejšie. Ako prvý namieril medzi žrde až v 16. min Pérez Stoeten, no Bolekovi veľa problémov nenarobil. Do šance sa dostal aj špílmacher MFK Košice Milinkovič, bránku nováčika zo Senice však neohrozil.

Na opačnej strane sa to nepodarilo ani Števkovi. Po polhodine hry sa však domáci futbalisti predsa len tešili. Najväčšiu radosť mal Pérez Stoeten, ktorý v 31. min hlavou otvoril skóre po rohovom kope Milinkoviča.

Ani po polčasovej prestávke hra nepresahovala priemer. Seničania pridali v útočnej aktivite, zápas bol po zmene strán zaujímavejší. Košičania však loptu viac kontrolovali. V 67. min upokojil domácich priaznivcov Milinkovič, ktorý po Novákovej ideálnej prihrávke zvýšil na 2:0. Odpovedať mohol onedlho Vlasko, ale z dobrej príležitosti prestrelil bránku MFK. V závere už košickí futbalisti súperovi zo Záhoria príliš veľa nedovolili a bez väčších problémov uhájili dôležité víťazstvo, ktoré im stále dáva nádej na zotrvanie medzi slovenskou futbalovou elitou.

MFK Košice - FK Senica 2:0 (1:0)
Góly: 31. Pérez Stoeten, 67. Milinkovič, ŽK: 35. Vaščák, 52. K. Kuzma, 69. Megias (všetci Košice), rozhodovali: Chmura - Brendza, Petríček, 870 divákov

Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Juhar - Vaščák (62. L. Janič), K. Kuzma, Pérez Stoeten, Milinkovič (76. Serečin) - J. Novák (88. Paunovič), Megias

Senica: Bolek - Merzič, Homola, Pavlovič, Gajdošík - I. Belák (57. T. Vrťo), Halama, Vlasko, Podaný (74. Kitta) - A. Hesek, Števko (65. Onome Sodje)

Goran Milojevič (tréner Košíc): "Po dvoch prehrách 0:4 sme boli pod veľkým tlakom. Išli sme za víťazstvom proti dobrému súperovi, ktorý má už v lige po starostiach."

Radim Nečas (tréner Senice): "Ešte ani teraz som nerozdýchal náš výkon. Domáci zvíťazili zaslúžene, išli za svojím cieľom. My sme neukázali nič."