Petržalka nezvládla posledný zápas a vypadla

Petržalka nedokázala zdolať SenicuPetržalka nedokázala zdolať Senicu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Domáci futbalisti v priebehu prvých desiatich minút trikrát ohrozili bránku hostí. Pri všetkých pokusoch bol aktívny Machovec. V 5. min jeho krížna strela preletela cez celé pokutové územie, lebo nik z Petržalčanov na ňu nedosiahol.

Vzápätí po jeho priamom kope vypadla brankárovi Bolekovi klzká lopta z rúk, ale obrancovia Záhorákov ju odkopli na rohový kop. V 8. min neúnavný Machovec vyhral osobný súboj so 17-ročným Petrovským a jeho vysoký center z ľavej strany Pavol Ďurica hlavou poslal do siete hostí - 1:0. V 14. min však už bolo vyrovnané, pretože Piroskov center za chrbát domáceho brankára Jenča usmernil R. Pillár - 1:1. V 29. min Bolek na dvakrát zachránil pred úplne voľným F. Kissom. O tri minúty neskôr strelu Nachtmana tečoval Gajdošík, ale Bolek ju chytil. Na druhej strane Hesekovu ďalekonosnú bombu z 30 m Jenčo vyboxoval a to isté urobil aj s rohovým kopom hosťujúceho Pirosku. Aj vďaka jeho pohotovosti v prvom dejstve tohto súboja už gól nepadol.

Po zmene strán Števko v páde nedokázal poslať za chrbát Jenča loptu po prihrávke od Pirosku. Po tomto momente si domáci vypracovali dve vyložené gólové šance, ale Šedivý a Dos Santos ich spálili. V 59. min Piroskov priamy kop Jenčo chytil. Od 60. do 80. min sa hralo medzi šestnástkami a chýbal vzruch pred oboma bránkami. Domáci začali hrať až v úplnom závere stretnutia, no ich úsilie vyšlo nazmar, keď v nadstavenom čase rozhodol o víťazstve mladý F. Kučera, ktorý bol na ihrisku len minútu. Petržalka svoj boj o záchranu v Corgoň lige nezvládla.

MFK Petržalka - FK Senica 1:2 (1:1)
Góly: 8. Pavol Ďurica - 14. R. Pillár, 90.+ F. Kučera, ŽK: 35. Bajan (Senica), rozhodovali: Samotný - R. Sluk, Poláček, 450 divákov

Petržalka: Jenčo - Čikoš, Šedivý, Mitrovič, Nachtman (46. Pires) - Hílek - F. Kiss (46. Fodrek), Pavol Ďurica, P. Sedlák, Machovec - Filipe dos Santos "Cafú" (82. Szarka)

Senica: Bolek - Petrovský, Gajdošík, R. Pillár, Podaný - T. Vrťo (85. Hubek), Bajan, Piroska, Kitta (90. F. Kučera) - A. Hesek, R. Števko

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Hráči boli pod veľkým psychickým tlakom, preto toto stretnutie nezvládli. Aj keď sme sa v prvom polčase ujali vedenia, nedokázali sme potrebné tri body vybojovať, pretože okrem veľkej nervozity nám túto úlohu sťažoval aj ťažký terén poznačený dažďom. Mňa to veľmi mrzí, pretože teraz prvýkrát vypadávam s mužstvom z najvyššej súťaže."

Radim Nečas (tréner Senice): "Som veľmi rád, že toto stretnutie sa nám podarilo vyhrať, pretože takto sa mi bude ľahšie odchádzať od mužstva, v ktorom po tejto sezóne končím. Keďže nám chýba až desať zranených hráčov, do dnešného stretnutia sme museli postaviť troch dorastencov a ďalší dvaja boli na lavičke. Nakoniec aj oni dostali šancu, a práve oni rozhodli toto stretnutie, pretože obaja dali gól. Dnešné stretnutie nenadchlo divákov, pretože sa hralo na ťažkom teréne a jeho vývoj ovplyvnil nielen dážď, ale aj silný vietor. Senica ako nováčik súťaže skončila na šiestom mieste, čo je pre náš klub veľký úspech, a preto môžem spokojne od mužstva odísť. Verím, že ľudia, ktorí okolo senického futbalu robia, ho v budúcnosti posunú ďalej."