Dubnica si podelila body s Dunajskou Stredou

Súboj o loptu medzi Jurajom Vavríkom a Stephanom PallomSúboj o loptu medzi Jurajom Vavríkom a Stephanom Pallom Zdroj: SITA

DUBNICA - Domáci čakali na strelecké prebudenie sa Michala Fila päť jarných kôl. V dôležitom stretnutí s DAC hneď v 5. minúte z ťažkého uhla z ľavej strany prekonal Novotu a naštartoval dubnický "stroj".

Na oboch stranách bola vidieť snaha o úspešné zavŕšenie stretnutia, nechýbalo nasadenie, akcie i strely. V 17. min si diváci zgustli na nožničkách hosťujúceho Kazlauskasa. V 22. min prihral Vavrík do výbornej pozície Poliačkovi, ktorý však zbrklo vystrelil vysoko nad. Domáci o šesť minút neskôr odmietli aj druhú šancu na zvýšenie vedenia, tentoraz neúspešne zakončoval Vavrík. Záverečná desaťminútovka prvého dejstva bola pokojná. Z 25 m vystrelil ešte Dunajskostredčan Yavarzadeh, následne Seelaus a z dubnických hráčov skôr na rozchytanie Novotu ešte Ľupták a Bruško.

Druhý polčas sa domácim vyslovene nevydaril, nedokázali využiť ďalšie šance na poistenie svojho náskoku a k slovu prišli hostia. V 55. min zahrával priamy kop Seelaus a v neprehľadnej situácii pred Bajzom sa výborne zorientoval Kazlauskas a po zemi prepasíroval loptu do siete - 1:1. Vývoj Dubnicu zaskočil a jej herný prejav bol s pribúdajúcimi minútami čoraz rozháranejší. Nedokázala využiť ani číselnú prevahu, keď od 61. min hostia hrali bez vylúčeného Pajiča. Prejavila sa veľká sila výkonu brankára Novotu, pred ktorým operovali skúsení obrancovia. Domáci nedokázali nájsť dostatočný pokoj pre dotiahnutie rozbehnutých akcií.

MFK Dubnica - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)
Góly: 5. M. Filo ml. - 55. Kazlauskas, ŽK: 58. Nosek - 31. Kazlauskas, 57. Pajič, 88. Seelaus, ČK: 61. Pajič (Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Vlk - T. Somoláni, Jankovič, 1760 divákov

Dubnica: P. Bajza - I. Obert, Chupáč, Nosek, Ondráš - Bruško (85. Augustíni) - J. Vavrík (66. Gorelka), P. Poliaček, E. Ľupták (89. Tubonemi), Šulek - M. Filo ml.

Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek, Michellini, Majus, Kazlauskas - Seelaus - Wau (46. Pajič), Yavarzadeh (66. Sariyar), Halini (85. Lénarth), Palla - Koejoe

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, strelili sme rýchly gól a do 25. minúty sme mali ešte dve - tri tutovky, takže sme mohli o stretnutí rozhodnúť. Dôsledkom nepresností sme ale inkasovali a po vylúčení Pajiča nám chýbala rozvaha a pokoj na zvládnutie tlaku. Hostia predviedli dostatočný potenciál a uhrali remízu, ktorá nie je pre nás spravodlivá."

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "V Dubnici zase hralo viacero nových hráčov, takže dôsledkom toho boli nepresnosti v našej hre. Pred prvým gólom sa nedohodli napríklad Novota s Michellinim. Domáci následne zahodili dve - tri dobré šance, po našom vyrovnaní a hlavne vylúčení Pajiča prišla opäť iniciatíva a tlak Dubnice. Ustáli sme ho so šťastím, ale hlavne vďaka skúsenostiam hráčov."