Senica si poradila s Banskou Bystricou

Juraj PiroskaJuraj Piroska Zdroj: SITA

SENICA - Záhoráci po viacerých zlých výsledkoch chceli konečne potvrdiť výkonom i výsledkom nápravu.

Od začiatku pôsobili futbalovejšie hostia spod Urpína, domáci sa pokúšali odpovedať bojovnosťou a keďže obe mužstvá chceli hrať otvorený futbal, diváci sa mali na čo pozerať. Už v 2. min vystrašil domácich hosťujúci Považanec, no hlavou mieril vedľa. Ten istý hráč bol vo veľkej príležitosti v 10. min. Po peknej kombinácii jeho technickú strelu zo šestnástky fantastickým zákrokom Bolek vytiahol na roh. V 17. min zákrok Považanca na Vlaska v pokutovom území hostí bol penaltový, nie však pre rozhodcu Trutza. V 20. min hosťujúci Ďuriš po narážačke zakončoval zvnútra pokutového územia do Bolekovho náručia. Na druhej strane v 22. min Piroskovu tečovanú strelu z rohu šestnástky brankár kryl. V 35. min nebezpečný hosťujúci zakončovateľ Ďuriš krížnou strelou mieril tesne vedľa ľavej žrde. Keď sa zdalo, že polčas sa skončí nerozhodným výsledkom, vyrobila obrana Banskobystričanov chybu, Piroska postupoval od polovice ihriska sám na brankára Boroša, dobiehajúceho obrancu si pekne zasekol, prihral Hesekovi, pred ktorým zostala už iba prázdna bránka - 1:0. Oba tímy museli nútene striedať - keď z hry pre zranenia odstúpili na jednej strane Merzič a na druhej strane Hučko.

Po prestávke boli lepším tímom hostia, ktorí dobre kombinovali. Pich s Gajdošom ešte gól nedali, ale v 60. min sa Uškovič po krásnej kombinácii dostal až pred Boleka a vyrovnal na 1:1. Seničania však okamžite odpovedali. Po zákroku na Pirosku v pokutovom území odpískal rozhodca Trutz penaltu a faulovaný hráč upravil na 2:1. O chvíľu mohol byť rozdiel dokonca dvojgólový: Vlasko pekne vysunul Sodjeho, ten však svoju akciu z ľavej strany zakončil iba do bočnej siete. V 69. min bol po zbytočnej druhej žltej karte vylúčený kapitán Záhorákov Homola. Od tejto chvíle si Dubnica vytvorila výraznú prevahu a dostávala sa aj do zakončenia, ale dvakrát Gajdoš a raz Pleva výborného Boleka neprekonali. V nadstavenom čase ešte spálil veľkú šancu Seničan Sodje po akcii Beláka: z otočky mieril vedľa ľavej žrde.

FK Senica - FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)
Góly: 45.+ A. Hesek, 63. Piroska (z pok. kopu) - 60. Uškovič, ŽK: 24. I. Belák, 45. Homola - 52. Považanec, 84. Pich, ČK: 69. Homola (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Trutz - R. Sluk, Benko, 1360 divákov

Senica: Bolek - Merzič (27. Kožička), Homola, Pavlovič, Gajdošík - Laurinc (46. Bajan) - Onome Sodje, I. Belák, Piroska, Vlasko (71. Podaný) - A. Hesek

B. Bystrica: Boroš - M. Pančík ml. (85. Snitka), P. Vajda, Chmelík, Brašeň - Pleva - Považanec (58. Turňa), V. Gajdoš, T. Hučko (41. Uškovič) - Michal Ďuriš, Pich

Radim Nečas (tréner Senice): "Pred zápasom sme mali veľké problémy so zložením zostavy, preto si víťazstvo maximálne cením. Bystrica predviedla kvalitný kombinačný futbal. Po vylúčení Homolu v druhom polčase sme boli pod obrovským tlakom, ale vďaka brankárovi Bolekovi a dobre fungujúcej obrane sme napokon zvíťazili. Musím pochváliť všetkých hráčov, ktorí boli na ihrisku. Nechali tam všetko."

Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, najmä prvých dvadsať minút. Škoda, že sme nedotiahli niektoré príležitosti do konca. Súpera podržal brankár, ktorého sme dlho nevedeli prekonať. Senicu sme prakticky vlastným gólom postavili na nohy. V druhom polčase sme hrali na jednu bránku, ale súper po vyrovnaní znova išiel do vedenia. Všetka naša snaha teda vyšla nazmar. Sedemdesiat minút sme boli lepším tímom, ale prehrali sme."