Ružomberok otočil upršaný zápas so Senicou

Ján Chovanec pred brankárom Senice Petrom BolekomJán Chovanec pred brankárom Senice Petrom Bolekom Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - Za hustého dažďa začali lepšie hostia. V 10. min poslal do šestnástky krížny center Hesek a Sivčevič trafil loptu tak zle, že tá takmer skončila v domácej sieti.

Vzápätí Števkovu hlavičku z hranice malého vápna vytláčal domáci brankár Hrdlička nad bránku. V 18. min sa zrodila prvá šanca Ružomberka a takmer bol z toho gól. Akciu šikovne rozohral J. Chovanec, ideálne našiel Piščura, ale ukrajinský dlháň v čistej pozícii slabou strelou trafil len Boleka v seneckej bránke. Potom sa dlhší čas hralo bez zaujímavejších momentov. V 32. min prišla nevinná šanca hostí, na jej konci bol Hesek, ktorý zblízka prekonal Hrdličku - 0:1. Potom bol v šanci Piščur, z bezprostrednej blízkosti však hlavou nemieril presne. Ten istý hráč bol blízko k vyrovnaniu v 45. min, skóre sa však opäť nemenilo. V prvom polčase bola prekvapujúco lepším tímom Senica, v hre Ružomberka bolo až príliš veľa "neporiadku".

Úvod druhého dejstva vyšiel domácim dokonale. J. Chovanec zacentroval pred bránku súpera, na loptu si vyskočil Piščur a po jeho hlavičke sa lopta pomaly, ale predsa, dokotúľala za čiaru - 1:1. Stalo sa tak len po 45 sekundách hry. Pod Čebraťom lialo ako z krhly, tvorili sa mláky a aj napriek ťažkému terénu hrali oba tíme ofenzívne. Ružomberok postupne preberal iniciatívu, ukazoval väčšiu snahu po góle a v 79. minúte mu to vyšlo. J. Chovanec prihral Hofericovi, ten vystrelil po zemi, lopta však ostala stáť vo vode, odkiaľ ju poslal Coimbra do siete - 2:1. Potom domáci s prehľadom udržiavali tesný náskok a dotiahli duel do víťazného konca.

MFK Ružomberok - FK Senica 2:1 (0:1)
Góly: 46. Piščur, 69. Higor de Sales Coimbra - 32. A. Hesek, ŽK: 58. Hoferica, 59. P. Besta, 68. P. Maslo - 22. Kožička, 79. Piroska, rozhodovali: Fajčík - Chládek, Lieskovský, 1462 divákov

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Sivčevič (46. V. Kováč), Gallo - P. Besta, Zošák, Hoferica (73. A. Sloboda), J. Chovanec - Higor de Sales Coimbra (82. Pilár), Piščur

Senica: Bolek - Podaný, Gajdošík, Pavlovič, Kožička (72. Petrovský) - Onome Sodje, I. Belák, Vlasko (65. Kitta) - Piroska - Števko (81. Hubek), A. Hesek

František Straka (tréner Ružomberka): "Víťazstvo si veľmi cením. V náročných podmienkach sme odohrali veľmi dobrý zápas. Dnes to opäť bolo o srdiečku a bojovnosti. Cez prestávku som chlapcov nabádal, aby sa nevzdávali a išli za víťazstvom. Som veľmi, veľmi rád, že sa nám to napokon aj podarilo."

Radim Nečas (tréner Senice): "Kvalitu zápasu ovplyvnilo počasie, no aj napriek tomu sa hral celkom dobrý futbal. V prvom polčase sme dobre kombinovali a šli sme do vedenia. Úvod druhého dejstva sme prespali, čo Piščur využil na vyrovnanie. Následne sme inkasovali aj druhýkrát. Myslím si, že domáci boli o ten jeden gól lepší."