VIDEO Vynikajúci Halák, opäť prvou hviezdou!

Jaroslav HalákJaroslav Halák Zdroj: SITA

MONTREAL - Vo štvrtkových štvrtých zápasoch 2. kola play-off hokejovej NHL uspeli v oboch konferenciách domáce tímy. Na Východe Montreal zvíťazil nad obhajcom trofeje Pittsburghom a vyrovnal stav série na 2:2. Na západe vykresal iskierku nádeje na postup Detroit, ktorý si pripísal prvý výhru v sérii so San Jose.

Jaroslav Halák bol opäť ústrednou postavou Montrealu a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu, keď si z 35 pokusov "tučniakov" našli cestu za jeho chrbát len dva. Keďže Halákovi spoluhráči strelili o gól viac, mohli sa tešiť z domáceho víťazstva a vyrovnania stavu v sérii s Pittsburghom na 2:2. Hneď v úvode padli tri rýchle góly a stav na ukazovateli hovoril v prospech hostí - 2:1.

Na ďalšie góly si museli diváci počkať až do začiatku tretej tretiny. V nej ukázali väčšiu chuť po víťazstve domáci a v rozpätí poldruha minúty otočili presnými zásahmi z hokejok Maxima Lapierra a Briana Giontu skóre na konečných 3:2. Domáci odolávali veľkému tlaku v prvých dvoch dejstvách, keď ich hráči "Pens" prestrieľali 26:9.

"Vieme, že tieto prvé dve tretiny sme hrali asi najhoršie v doterajšom priebehu play-off. S jednogólovým mankom sme však cítili, že to môžeme otočiť v náš prospech. S týmto predsavzatím sme išli do tretej tretiny a s trochou šťastia sa nám tie puky podarilo dopraviť do bránky," povedal na margo zápasu strelec víťazného gólu Brian Gionta.

Halák sa najviac vyznamenal v tretej tretine, keď zneškodnil dva pokusy najlepších hráčov "tučniakov" Sidneyho Crosbyho a Jevgenija Malkina v čase, keď si na trestnej lavici odpykával trest Mathieu Darche, za čo si bratislavský rodák vyslúžil v Bell Centre búrlivé ovácie domáceho publika.

"Asi by som mu mal dať za to bozk, zachránil ma," zavtipkoval si pred novinármi Darche.

Montreal - Pittsburgh 3:2 (1:2, 0:0, 2:0) - stav série: 2:2

Góly: 3. Pyatt (Moen, Metropolit), 43. Lapierre (Darche, M.-A. Bergeron), 44. Gionta (Pyatt, Hamrlík) - 4. Talbot, 6. Kunitz (Crosby, Goligoski). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:35, brankári: HALÁK - Fleury. Diváci: 21 273.

• Zdroj: SITA, nhl.tv