Mertiňák s Čermákom v Toronte do štvrťfinále

Michal Mertiňák a František ČermákMichal Mertiňák a František Čermák Zdroj: SITA

TORONTO - Slovenský tenista Michal Mertiňák spolu s Čechom Františkom Čermákom postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Toronte.

Vo štvrtkovom zápase 2. (osemfinálového) kola si česko-slovenská dvojica poradila s rakúsko-izraelskou ôsmou nasadenou dvojicou 3:6, 6:4 a 10:7 - zápasový tajbrejk. Po prehratom prvom sete mali namále, pretože ich súperi mali v druhom dejstve brejk, ale Čermák s Mertiňákom ho nielen odvrátili, ale dotiahli set k víťazstvu.

V zápasovom tajbrejku potom prehrávali 0:3 a 2:4, ale po poslednej loptičke sa tešili z víťazstva. Do renkingu im pribudne minimálne 180 bodov a na účet 18 460 USD.

Výsledok štvrtkového stretnutia 2. kola (osemfinále) štvorhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Toronte (dotácia 2,43 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku):

František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) - Julian Knowle, Andy Ram (8-Rak./Izr.) 3:6, 6:4, 10:7 - zápasový tajbrejk