Dunajská Streda gólom Harsányiho zdolala Prešov

Zoltán Harsányi Zoltán Harsányi Zdroj: bwfc.co.uk

DUNAJSKÁ STREDA - V súboji tímov z konca tabuľky začali domáci zostra. Hosťujúci gólman Diviš musel zasahovať po strele Gašparíka a v 6. min po Filovom šikovnom protiútoku odvrátila obrana nebezpečný center.

O minútu však udrelo na druhej strane. Prešovčania využili, že pri vhadzovaní neplatí ofsajd, Belejík unikol obrane a strelou k bližšej žrdi prestrelil Daniela Kissa - 0:1. Domáci sa po góle otriasli, vypracovali si niekoľko šancí a v 18. min korunovali snahu vyrovnávajúcim gólom. Gašparíkov center našiel Konečného, ktorý hlavou prekonal Diviša - 1:1. V 26. min Ďuricov center sprava poslal Harsányi hlavou k žrdi, Diviš však zázračne vyrazil na roh.

V 29. min bol hosťujúci gólman už prekonaný, keď po centri Gašparíka z priameho kopu hlavičkoval Hrabač, no trafil iba žrď. Na druhej strane sa snažil využiť ďalšiu dieru v domácej obrane Belejík, Kiss však jeho strelu vyrazil. V 41. min Katona vysunul Bognára, ktorý sa medzi dvoma obrancami dostal k zakončeniu, jeho strela však tesne minula pravú žrď.

Kvalitný futbal pokračoval aj v druhom dejstve. Obidve mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V úvode si vytvorili tlak domáci. Ako prvý sa pokúsil Diviša prekonať Gašparík, jeho tvrdú strelu zo šestnástky hosťujúci gólman chytil. Rozhodujúci moment prišiel v 52. min. Na konci peknej kombinácie Gašparík vysunul Helíska, ktorého prízemný center poslal do siete Harsányi - 2:1. Domáci strelec hral s veľkou chuťou, o dve minúty sa uvoľnil na hranici ofsajdu a jeho prudký center na zadnú žrď Filo tesne minul.

V 69. min to pekne spravil Gašparík, pripravil si čistú streleckú pozíciu, ale loptu netrafil ideálne. V závere hostia so snahou vyrovnať stavili všetko na jednu kartu. V 80 min Mackova krížna strela tesne minula ľavú žrď. V 83. min Papajov priamy kop Bašista predĺžil hlavou do stredu bránky, kde stál pripravený Kiss. O minútu nato sa podobná situácia zopakovala aj na druhej strane, keď Struhárova hlavička išla tesne vedľa.

V závere mal dvakrát dobrú príležitosť vyrovnať Farbák, keď najskôr v 87. min center Baláža poslal hlavou o pár centimetrov nad brvno a o dve minúty sa v šestnástke otočil okolo obrancu, ale jeho prízemnú strelu Kiss zneškodnil.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)
Góly: 18. R. Konečný, 52. Z. Harsányi - 7. Belejík, ŽK: 70. M. Filo ml., 79. Lénárth - 19. P. Bašista, 27. Josl, 64. Martin Baran, rozhodovali: Smolák - Mókoš, Kubačka, 3171 divákov

Dunajská Streda: D. Kiss - Boya, Hrabač (45. Struhár), R. Konečný, Pavol Ďurica - Hílek - Helísek, Lénárth (82. Halimi), Michal Gašparík - M. Filo ml. (78. Matůš), Z. Harsányi

Prešov: Jakub Diviš - Papaj, P. Bašista, Piter-Bučko, Josl - Martin Baran - D. Leško (85. Farbák), P. Katona (58. V. Macko), Pavol Baláž - Z. Bognár, Belejík (77. Vršajevič)

Mikuláš Radványi (tréner D. Stredy): "Pribrzdil nás rýchly gól hostí po školáckej chybe obrany. Potom sme však prevzali iniciatívu, hrali dobrý futbal, vytvorili si dobré šance a dokázali sme vyrovnať. Cez polčasovú prestávku som hráčom zdôraznil, že smolu, ktorá nás dovtedy prenasledovala, musíme konečne prekonať. Po vedúcom góle sme sa začali báť o výsledok. Musím pochváliť chalpcov, že si vybojovali dôležité tri body. Bol to boj, boli v tom emócie. Som nesmierne rád, že sme konečne vyhrali a dúfam, že tento výsledok pomôže psychike nášho mužstva."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Bol to zaujímavý zápas, mužstvá hrali s obrovským nasadením. Bohužiaľ, opäť sme sa nedokázali vyvarovať chýb, na ktoré sme doplatili inkasovanými gólmi. Dali sme aj regulárny gól, ale napriek dobrému výkonu nám dnes nebolo dopriate bodovať."