Východoslovenské derby sa skončilo nerozhodne

Martin Baran a Timon DobiasMartin Baran a Timon Dobias Zdroj: SITA

PREŠOV - Prešovčania nevyhrali šesť zápasov v rade a pristúpili k zmene na trénerskom poste. Nový lodivod "zelenobielych" Ladislav Pecko deklaroval ofenzívny štýl hry a diváci boli zvedaví, ako si bude pri svojom debute počínať.

Východoslovenské derby začalo svižne na oboch stranách. Obe mužstvá sa pokúšali o rýchle protiútoky a v 17. min mohli hostia viesť 2:0. Najprv v 12. min krásne prenikol do pokutového územia hosťujúci Pavol Jurčo, ale jeho prihrávku z troch metrov netrafil Viazanko. O päť minút zahodil ten istý hráč tutovku, keď zoči-voči Divišovi napriahol práve do prešovského gólmana. Tatran bol v útoku tiež nebezpečný, ale chýbala mu finálna prihrávka. Prešovčania trafili medzi tri žrde až v 22. min zásluhou strely Katonu. V zahadzovaní šancí sa pokračovalo aj naďalej. V 34. min Jurčo zle trafil a jeho strela letela nad a v 36. min Belejíkova hlavička trafila hosťujúceho Cicmana. Svižný prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou.

V druhom polčase začali obe mužstvá ofenzívne, brejky sa striedali na oboch stranách. Košičania mali mierne navrch. Najprv sa zastreľovali Jurčo s Kavkom a v 58. min Kavkovu strelu vyboxoval Diviš na roh. Zahrával ho Spasojevič, našiel Djokoviča a bolo 0:1. Tatran však hneď o dve minúty vyrovnal, keď agilný Josl napriahol z 20 metrov presne a jeho strela od ľavej žrde skončila v sieti - 1:1. Tatran dostal krídla a v 70. min striedajúci Vršajevič mohol dať vedúci gól "zelenobielych", ale jeho strelu vyrazil končekmi prstov hosťujúci brankár Tofiloski. Košičania sa nechceli zmieriť s nerozhodným stavom a stále podkurovali domácej obrane. Hostia stŕpli v 86. min, keď Belejíkova strela z 20 metrov skončila na spojnici. V posledných minútach mal Tatran drvivý tlak a v 89. min mohol Belejík z priameho kopu dať víťazný gól, ale jeho strelu na bránkovej čiare zachraňoval Pačinda.

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 1:1 (0:0)
Góly: 60. Josl - 58. I. Djokovič, ŽK: 21. Pavol Baláž, 40. Papaj - 59. I. Djokovič, 65. Juhar, 90. Kolbas, rozhodovali: Kráľovič - Brendza, Tomčík, 2510 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Papaj, Piter-Bučko, P. Bašista, Josl - D. Leško (81. Guba), P. Katona, Martin Baran, Pavol Baláž (46. Vršajevič) - Števko (64. Z. Bognár), Belejík

Košice: Tofiloski - Juhar, Cicman, I. Djokovič, Kolbas - Spasojevič (66. Pačinda), Dobiáš (80. Džogan), Kavka, Viazanko - Škutka, P. Jurčo (71. Gál-Andrezly)

Ladislav Pecko (tréner Prešova): "Čo sa týka výsledku, tak som sklamaný. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom. Pre nás je to strata dvoch bodov a stále čakáme na víťazstvo."

Žarko Djurovič (tréner Košíc): "Bol to dobrý zápas, sme spokojní s výsledkom. Teraz musíme doma zvíťaziť. Máme mladé mužstvo, ale ja budem trpezlivý."