Spartak z Košíc vezie tri body, siedmy gól Bernátha

Koro Issa Kone pred bránou KošícKoro Issa Kone pred bránou Košíc Zdroj: SITA

KOŠICE - Trnavčania s veľkou podporou svojich fanúšikov mali v Čermeli prakticky domáce prostredie, čo sa premietlo aj do konečného stavu. Hostia začali aktívne a prakticky celý prvý polčas patril im.

Domáci si nevypracovali ani jednu šancu a nevystrelili ani na bránku. V 9. min Bernáth z dobrej šance zle zakončil svoju príležitosť, jeho strelu Tofiloski chytil. V 20. min išiel Bernáth sám na Tofiloského, ktorý zmaril jeho šancu. O minútu neskôr Wellington neskóroval vo vyloženej príležitosti. Postupne Košičania vyrovnali hru, no Trnavčania neustále hrozili rýchlym protiútokom. V 41. min unikol Koro Kone a jeho presnú prihrávku z päťky Wellington zahodil.

Po zmene strán sa konečne prebudili aj Košičania. Najprv po peknej akcii Viazanka s Kolbasom trafil Škutka žrď, potom v 63. min Jurčov priamy kop z 25 m vyrazil Raška iba pred Kavku, ktorý sa zle v situácii zorientoval. Už o minútu sa skóre menilo, keď po rýchlej narážačke Koro Kone otvoril skóre stretnutia - 0:1. V 79. min mal Juhar na kopačke vyrovnanie, ale po kľučke na brankára nepochopiteľne netrafil bránku.

O tri minúty neskôr Wellingtonovu šancu zlikvidoval domáci gólman, no odrazenú loptu Bernáth poslal do prázdnej bránky - 0:2. Až do konca zápasu si už potom ani jedno z mužstiev nevypracovalo možnosť na skórovanie a Trnavčania si zaslúžene odnášajú z Košíc tri body.

MFK Košice - FC Spartak Trnava 0:2 (0:0)
Góly: 64. Koro Kone, 82. Ľ. Bernáth, ŽK: 30. Škutka (Košice), rozhodovali: Matúš - R. Sluk, Petríček, 1840 divákov

Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, M. Čonka (66. Spasojevič) - Kavka, Juhar - Pavol Jurčo, Čukič (46. Viazanko), Pačinda (73. Gál-Andrezly) - Škutka

Trnava: M. Raška - J. Čarnota (84. Peter Mráz), Diallo, Gross, Machovec - Koro Kone (77. Čorič), Kaščák, P. Čarnota, Bicák - Ľ. Bernáth, Wellington

Žarko Djurovič (tréner Košíc): "V prvom polčase sme hrali horšie ako Trnava. Po prestávke sme mali šance, no nestrelili sme gól. Veľmi nám chýbajú skúsení hráči. Trnava ich má, a preto v druhom polčase z dvoch šancí strelili dva góly. "

Dušan Radolský (tréner Trnavy): "Dnes sme zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase sme domácich do ničoho nepustili. Po zmene strán sme vyrážali do otvorenej obrany a strelili dva góly."