V Indianapolise vyhral Pedrosa, preteky poznačila smrť

Dani PedrosaDani Pedrosa Zdroj: SITA

INDIANAPOLIS - Víťazom najsledovanejšej triedy MotoGP na Veľkej cene Indianapolisu sa stal Španiel Danim Pedrosa na Honde pred Američanom Benom Spiesom, ktorý bol najlepší v kvalifikácii.

Líder priebežného poradia seriálu MS Španiel Jorge Lorenzo skončil tretí a prvý raz v sezóne sa nedostal medzi najlepších dvoch. Doteraz sedem VC vyhral a trikrát obsadil 2. miesto. Úradujúci svetový šampión Valentino Rossi dojazdil na štvrtej priečke s vyše 12-sekundovou stratou za Pedrosom.

Španiel vyhral svoju tretiu tohtosezónnu VC, čo sa mu predtým ešte nikdy v kariére nepodarilo. V seriáli MS 2010 vedie zatiaľ Lorenzo s 251 bodmi pred Pedrosom (183) a Andreom Dovizisom z Talianska (126). Rossi, ktorý v tomto ročníku vyhral iba jedinú VC, úvodnú v Katare, je zatiaľ piaty so 114 bodmi.

Čiernou škvrnou VC Indianapolisu boli preteky nádejných jazdcov, keď prišiel o život 13-ročný Peter Lenz, ktorý pri nehode spadol zo svojho motocykla a následne po ňom prešiel so svojím strojom 12-ročný Xavier Zayat. Na trať prišli okamžite záchranári, ktorí Lenza oživovali a previezli do nemocnice. Po troch hodinách však rodák z Vancouveru boj o život prehral. Na okruhu v Indianapolise je to prvé úmrtie od októbra 2003.

MotoGP:
1. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 47:31,615 min, 2. Ben Spies (USA/Yamaha) +3,575, 3. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) +6,812, 4. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +12,633, 5. Andrea Dovizioso (Tal./Honda) +21,885, 6. Nicky Hayden (USA/Ducati) +35,138.