Holandská éra v Reale Madrid je už minulosťou

Už len minulosť: Van Nistelrooy, Van der Vaart a Robben v drese RealuUž len minulosť: Van Nistelrooy, Van der Vaart a Robben v drese Realu Zdroj: SITA

MADRID - Odchodom Rafaela van der Vaarta do Tottenhamu skončila v Reale Madrid éra holandských futbalistov. Zo šestice hráčov "Oranjes", ktorých priviedol bývalý prezident Ramón Calderón, tak nezostal po roku pôsobenia staronového šéfa Florentina Pereza ani jediný.

 

Real sa už vlani zbavil Wesleyho Sneijdera (Inter Miláno), Arjena Robbena (Bayern Mníchov) a Jana-Klaasa Huntelaara (AC Miláno, teraz Schalke). V zime ich nasledoval kanonier Ruud van Nistelrooy (Hamburg) a teraz odišli Royston Drenthe (hosťovanie v Alicante) a Van der Vaart.

 

Madridský veľkoklub pritom vyšla "oranžová invázia" draho. Zo 125 miliónov eur, ktoré za šesticu futbalistov Real zaplatil, získal podľa španielskej tlače ich predajom späť len približne polovicu.

 

Real však môže pocítiť odchod Van der Vaarta aj po športovej stránke. Pri nútenej pauze Brazílčana Kaká, ktorý si po operácii kolena na jeseň pravdepodobne nezahrá, bude kľúčová pozície špílmachra iba na mladíkoch Mesutovi Özilovi (21) a Sergiovi Canalesovi (19).

 

"Úspech tejto sezóny bude závisieť z veľkej časti na tom, či táto riskantná stávka vyjde," napísal denník El País. "Van der Vaart bol na konci minulej sezóny najefektívnejším členom zálohy," dodal denník.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy