VIDEO Stuttgart valcoval, Mainz stále na čele

Radoslav Zabavník v súboji s FritzomRadoslav Zabavník v súboji s Fritzom Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti do soboty posledného mužstva najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy VfB Stuttgart v zápase 4. kola doslova prevalcovali Borussiu Mônchengladbach, keď zvíťazili vysoko 7:0.

Hetrik dosiahol ruský reprezentačný útočník Pavel Pogrebňak, po jednom presnom zásahu zaznamenali obranca Georg Niedermeier, stredopoliar Zdravko Kuzmanovič, obranca Matthieu Delpierre a útočník Ciprian Marica.

Na prvé miesto v tabuľke sa dostal prekvapujúco Mainz víťazstvom 2:0 na ihrisku Werderu Brémy. Obidva góly padli v druhom polčase, najprv sa presadil v 53. min stredopoliar Marcel Risse a o 8 minút na to aj zakončovateľ Andre Schürrle. Za hostí odohrali celý zápas aj slovenskí reprezentanti Miroslav Karhan a Radoslav Zabavník, druhý menovaný videl v 78. min žltú kartu.

Prvé víťazstvo v sezóne zaknihovali aj hráči Wolfsburgu, keď pred domácim publikom zdolali Hannover 96 2:0. O góly "vlkov" sa postarali brazílsky tvorca hry Diego a bosniansky útočník Edin Džeko. Slovenský reprezentant Peter Pekarík nastúpil do zápasu v 39. min, keď vystriedal zraneného Saschu Riethera.

Úradujúci majster Bayern Mníchov nedokázal zvíťaziť pred 69 000 divákmi nad nováčikom z Kolína a len remizoval 0:0. Zverenci trénera Louisa van Gaala sa momentálne nachádzajú až na 8. mieste.

Bayern Mníchov - 1. FC Kolín 0:0
69 000 divákov

Werder Brémy - Mainz 05 0:2 (0:0)
Góly: 53. Risse, 61. Schürrle, 34 023 divákov
Miroslav Karhan odohral celý zápas, Radoslav Zabavník (obaja Mainz) odohral celý duel a v 78. min dostal žltú kartu.

VfB Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 7:0 (2:0)
Góly: 2., 55. a 60. Pogrebňak, 21. Niedermeier, 64. Kuzmanovič, 73. Delpierre, 80. Marica, 39 500 divákov

VfL Wolfsburg - Hannover 96 2:0 (0:0)
Góly: 55. Diego, 67. Džeko, 30 000 divákov
Peter Pekarík (Wolfsburg) hral od 39. min.

1. FC Kaiserslautern - 1899 Hoffenheim 2:2 (0:1)
Góly: 46. a 75. Hoffer - 39. Luiz Gustavo, 77. Sigurdsson, 49 000 divákov
Adam Nemec (Kaiserslautern) sedel len na lavičke náhradníkov.

• Zdroj: SITA, goalsarena.com