Federer získal v Štokholme suverénne 64. titul

Roger Federer s trofejouRoger Federer s trofejou Zdroj: TASR

ŠTOKHOLM - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal ako turnajová jednotka víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 If Stockholm Open v Štokholme (dotácia 600 000 eur, tvrdý povrch Plexipave), keď v nedeľňajšom finále zdolal za 64 minút nenasadeného Nemca Floriana Mayera 6:4, 6:3.

Získal tak svoj 64. singlový titul na hlavnom okruhu vo svojej kariére a vyrovnal sa tým v tzv. otvorenej ére dosiaľ osamotene štvrtému Petovi Samprasovi z USA.

Federer hral v Štokholme po desiatich rokoch. Terajší zápas v osemfinálovom 2. kole znamenal pred "FedExa" 900. v kariére. Z aktívnych hráčov nik nemá na konte viac. Federer proti Mayerovi potvrdil, že na Nemcov to vie. Ťahá totiž sériu 36 úspechov proti hráčom z tejto krajiny. Naposledy s nejakým Nemcom prehral v júni 2002: na tráve v Halle ho zdolal Nicolas Kiefer.

Víťazmi štvorhry sa stali Američan Eric Butorac s Jeanom-Julienom Rojerom z Holandských Antíl, keď si vo finálovom súboji nenasadených párov si za 64 minút poradili so švédsko-fínskou dvojicou Johan Brunström, Jarkko Nieminen 6:3, 6:4.

Federer sa odpútal od Björna Borga. Švéd nazbieral 63 titulov. Vedie Američan Jimmy Connors (109) pred Čechom Ivanom Lendlom (94), tretí je Američan John McEnroe (77).

Roger Federer (1-Švajč.) - Florian Mayer (Nem.) 6:4, 6:3