O´Sullivan víťazom prvého turnaja v power snookeri

Ronnie O´Sullivan s trofejouRonnie O´Sullivan s trofejou Zdroj: internet

LONDÝN - Trojnásobný majster sveta Ronnie O´Sullivan (34) sa stal víťazom premiérového turnaja v power snookeri, ktorý sa uskutočnil v londýnskej O2 Aréne.

Angličan s prezývkou Raketa zdolal v zaujímavom finálovom stretnutí Číňana Dinga Junhuia jednoznačne 572:258 a získal finančnú prémiu 35-tisíc britských libier. Jeho finálový súper, dvojnásobný víťaz prestížneho UK Championship, si polepšil o 15-tisíc libier. Na treťom mieste skončil v Londýne Alister Carter po triumfe nad Shaunom Murphym (299:102).

Power snooker je odrodou klasického snookeru. Rozdiel spočíva okrem iného v tom, že skóre sa nepočíta na framy, ale na body. Každý hráč má na jednotlivý úder k dispozícii len 20 sekúnd, v prípade nedodržanie limitu pokračuje pri stole súper, ktorý navyše získa 20 bodov. Celý zápas trvá vždy presne 30 minút. Hrá sa s deviatimi červenými guľami, z ktorých jedna je špeciálne označená a predstavuje Power ball. Po jej úspešnom "potopení" sa dve minúty počítajú hráčovi všetky body dvojnásobne.