VIDEO Cíger zatiaľ Slovan nespasil, Bystrica víťazne

Smutní Branislav Konrád vs. víťazná radosť BystričanovSmutní Branislav Konrád vs. víťazná radosť Bystričanov Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Od Slovanu sa očakávalo, že príchod staronového kouča Cígera ho pokropí živou vodou a nájde si svoju hernú tvár. Spočiatku to aj tak vyzeralo, odolal tlaku domácich, aj napriek dvom oslabeniam v úvode, a v 9. min Cartelli z presilovky pri hre štyroch na troch rozvlnil sieť od modrej prvýkrát. '

Barani' sa akoby zdravo nahnevali a do prestávky stihli dvakrát prekonať Konráda. Pomohli im aj samotní slovanisti, v 13. min vyrobil hrúbku Demel a Tománkovi už viac nebolo treba, najskôr síce trafil len žŕdku, no puk predsa len v oslabení dorazil do bránky. V 15. min od mantinelu vystrelil Cebák a Paľov tak šikovne tečoval puk, že Konrád nestihol zareagovať.

Druhú tretinu otvorila žŕdka Tománka  a o tri minúty neskôr mohol aj skórovať. Nová posila belasých obranca Hájek podcenil situáciu, Tománek mu zobral puk, no presne už nestihol zamieriť. V 29. min stačila chvíľa nepozornosti domácej obrany, Richard Huna najskôr vystrelil, a potom stihol ešte aj zblízka do odkrytej bránky vyrovnať. O tom, aké dôležité bývajú presilovky, sa obe strany presvedčili v 33. min, po strele Šechného sa natlačil pred bránku Sýkora a pohodlne poslal svojich do vedenia. Zápasu nechýbalo korenie, diváci hráčom odpustili aj viaceré chyby, a vyšší štandard príťažlivému zápasu nebolo možné uprieť.

V záverečnej tretine netrafil v 45. min Buc v nádejnej pozícii bránku, keď Vartovníkovi chýbala hokejka, hneď na to sa nechal vylúčiť Kuľha, misky váh mohol na bystrickú stranu nakloniť Tománek, no namiesto strely sa snažil prihrávať. Slovanu v rozhodujúcich momentoch chýbali nápady, navyše sa Bohunický nechal vylúčiť, čo domácim pomohlo dotiahnuť zápas do víťazného konca. Šesť sekúnd pred vypršaním presilovky sa pred bránku prekľučkoval Sýkora a v 56. min definitívne rozhodol o majiteľovi troch bodov.

HC'05 B. Bystrica - Slovan Bratislava 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 33. a 56. Sýkora, 13. Tománek, 15. Paľov - 9. Cartelli, 29. Rich. Huna. Rozhodcovia Kubuš - Bednár, Štefík, vylúčení 5:7, navyše Demel (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:1, v oslabení 1:0, 3210 divákov.

Milan Staš, kouč B. Bystrice: "Spokojný som s výsledkom a hrou, zápas sme zvládli mentálne, fyzicky i takticky, hráčom nieto čo vyčítať, možno to bol ich najlepší zápas v sezóne. Slovan bol veľmi zdatný súper, tabuľkový rozdiel sa neprejavil a mali sme čo robiť, aby sme ho zdolali."

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Rozhodli individuálne chyby, v defenzíve nám to ešte viazne, aj preberanie, vychádzanie z rohu. Za stavu 2:2 sme mali zápas dobre rozohratý, no keď sa lámal, zase sme urobili chybu. Musíme pracovať, za tri dni nemôžete veľa zmeniť. Videl som aj dobré veci a keď sa zbavíme chýb a lepšie budeme pozične hrať, verím, že pôjdeme nahor."

Ján Sýkora, strelec dvoch gólov B. Bystrice: "S Rišom Šechným sme si puk párkrát vymenili, cvičili sme to na tréningu, naschvál strieľal puk na betóny, odrazil sa a ja som to pri našom štvrtom góle dorazil. A zranenie, no, stále mám preťatý nerv, necítim si polovicu chodidla, šklbe ma to. Na tréningu sme hrali bago, ja som urobil protismernú kľučku, noha sa mi odklonila a korčuľa spoluhráča mi zozadu prešla cez achilovku. Len zľahka, čiže som mal šťastie v nešťastí. Lieky a elektroliečba s jemnými masážami mi dosť pomohli. Navyše ma ťahá aj trieslo, môj štart bol dnes otázny, no Slovan ma vyburcoval, preto ma mimoriadne potešili po tej trojtýždňovej nútenej pauze dva góly."

Michal Hudec, útočník domácich: "Bolo to ťažké, v manšafte cítiť virózu, pre mňa to bol proti bývalému klubu tretí zápas v sezóne, už som to tak neprežíval. Po prehre s Popradom sme potrebovali vyhrať, príchod trénera Cígera Slovan povzbudil, myslím si však, že sme viac bojovali. Slovan sa neustále hľadá, boli sme lepší, vyhrali sme zaslúžene."

• Zdroj: TASR, huste.tv