Banská Bystrica si ustrážila víťazstvo nad Nitrou

Miroslav HlinkaMiroslav Hlinka Zdroj: SITA

B.BYSTRICA - Pred začiatkom zápasu si klub uctil 50-tiny trénera Milana Staša a Nitrania mu aj venovali pekný darček.

Už po 25 sekundách hry Hlavačka tak nešťastne odpálil puk, že sa odrazil od Hamráka do siete brankára Laca. Gól padol expresne v presilovke po piatich sekundách, keď sa nechal vylúčiť G. Saliji. Hostia zohrievali trestnú lavicu za sebou dovedna trikrát a domácim na optimálny rozjazd nebolo viac treba. Ich predchádzajúci zápas v Žiline sa zrušil po poruche elektriny a hlad po hokeji zo seba celú prvú tretinu aj vyžarovali. Vždy vtedy, keď Nitrania začali výraznejšie dobiedzať, tak ich schladili gólom. V 17. min Kútny zvýšil skóre po spolupráci s Rumpelom a 13 sekúnd pred prestávkou Paľov spomedzi kruhov bombou pod hornú žŕdku rozvlnil sieť tretíkrát.

Nitrania si možno ani takú krutú nádielku nezaslúžili, vypracovali si zopár šancí, dvakrát Fabian i bratia Salijiovci však mierili nepresne. Druhá tretina opäť vyšla lepšie 'baranom', v 31. min sa pred bránkou najlepšie zorientoval Rumpel, potom síce Podstavek aj za pomoci obranného zákroku Cebáka v 33. min znížil, no ďalší gól do šatne Hezera, zblízka 16 sekúnd pred prestávkou, jasne ukázal, kto je pánom na ľade.

V záverečnej tretine silnelo úsilie hostí skorigovať skóre a v 45. min sa to Königovi v presilovke s dvoma opakovanými strelami zblízka aj podarilo. Výraznejšie už Nitrania v ďalších minútach vývin zápasu neskomplikovali a domáci si poľahky očakávané víťazstvo aj ustrážili, aj keď v 58. min v presilovke nitriansku prehru zmiernil strelou od modrej Fabian. Presne 1:56 min pred koncom vsadili hostia na vabank pri power-play, no bez efektu.

HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)
Góly: 1. Hamrák, 17. Kútny, 20. Paľov, 31. Rumpel, 40. Heizer - 33. Podstavek, 45. König, 58. Fabian. Rozhodcovia Lauff - Kalina, Rovenský, vylúčení 7:4, navyše Sýkora (Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:2, v oslabení 0:0, zmeny: 21. bez Šechného - 21. Čiliak za Laca, 1978 divákov.

Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Biro, Vantroba, Kolba, Vizváry, Kubka - Tománek, Šechný, J. Sýkora - Hamrák, M. Hlinka, Hvila - Rumpel, Paľov, Kútny - Vartovník, Heizer, A. Bezák

Nitra: J. Laco (21. Čiliak) - Bobček, J. Polák, Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Peter König, Ďurák, Rais - S. Saliji, M. Slovák, G. Saliji - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Podstavek, T. Chrenko, Čaládi - Štumpf, O. Štefanka, Uhnák

Miro Chudý (asistent trénera B. Bystrice): "Z našej strany to bol rozháraný výkon, viazla nám kombinácia. Snažili sme sa hrať individuálne a vyzeralo to tak, ako to vyzeralo. Sme radi, že sme vyhrali, ale mám k našej hre výhrady. Dostali sme sa rýchlo do vedenia a mali sme ďalšie dve presilovky, ktoré sme hrali veľmi laxne. Hneď na to mal súper šance, po ktorých sme mohli inkasovať a duel by sa vyvíjal inak. Našťastie sme pridali dva góly, ale neviem si vysvetliť náš výkon. Možno to bolo tým, že sme od utorka nehrali žiadny zápas, alebo tým, že nám vypadli dvaja centri, zranený Hudec a od druhej tretiny aj Šechný. Naša hra nemala takú fazónu, akú by sme chceli. Víťazstvo sa cení, chlapcom treba poďakovať za bojovnosť."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Od začiatku zápasu sme sa dostali pod tlak, najmä svojou nedisciplinovanosťou, keď sme boli vylučovaní a tam sa začal zápas lámať. Dostali sme hneď v prvej minúte gól a ďalšie dva sme inkasovali po individuálnych chybách. V druhej a tretej tretine sa už zápas vyrovnal, ale opäť sme to nedotiahli do úspešného konca a duel sme prehrali. Súperovi musím iba pogratulovať."

• Zdroj: TASR, SITA