VIDEO Nitra zvládla dôležitý súboj so Žilinou

Radosť hráčov HK NitraRadosť hráčov HK Nitra Zdroj: SITA

NITRA - Prvá tretina príliš hokejovej krásy neponúkla. Oba tímy si dávali viac pozor na defenzívu a gólových šancí bolo minimum. Zaujali azda len neúspešné úniky Ručkaya a Stupku, ktorí zhodne netrafili bránky. Góly si mužstvá šetrili najmä na druhú tretinu.

Tempo opatrného zápasu začalo na obrátkach naberať po otváracom góle domáceho Štumpfa, ktorý v 23. min pred Marekom Lacom nezaváhal. O štyri minúty na to nevyužil Smotrila dve dobré príležitosti, keď najmä jeho teč prudkej strely volal po vyrovnaní. Tesný náskok domácich stiahol v 32. min Žilinčan Nemec, keď ušiel Königovi a zblízka vyrovnal na 1:1.

Hostia boli pri chuti a ich presilovku využil v 35. min Horský, keď úspešne tečoval strelu obrancu Devečku. Hluché minúty domácich využil v 37. min kapitán Žilinčanov Hreus, keď bekhendovou strelou z otočky nachytal brankára Čiliaka. Ten po treťom góle prepustil svoje miesto Jánovi Lacovi, ktorého príchod znamenal pre domácich hráčov impulz. Už v ďalšej minúte pridal svoj druhý gól v zápase domáci junior Štumpf, keď zblízka dostal puk za Mareka Laca. Ovácie v Nitra aréne ešte neutíchli, keď v presilovke posunul Štefanka puk Ručkayovi a ten osamotený pred odkrytou bránkou nemohol nedať - 3:3.

V dobrom tempe i čoraz lepšej atmosfére sa niesla aj tretia tretina. V nej najskôr Spilar vysunul do samostatného nájazdu Ručkaya, no ten ešte proti Marekovi Lacovi neuspel. V 48. min dorazil Ručkayovu strelu Miroslav Štefanka a Nitra viedla 4:3. Podstavek v 56. minúte zvýšil na 5:3, ale hostia v závere vystupňovali svoj tlak. V poslednej minúte sa pri ich hre bez brankára presadil Hreus, no ďalší gól už Žilinčania nedali.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)
Góly: 23. Štumpf (T. Chrenko, Podstavek), 28. Štumpf (T. Chrenko), 39. H. Ručkay (M. Štefanka), 48. M. Štefanka (H. Ručkay, Spilar), 56. Podstavek (T. Chrenko, Štumpf) - 32. V. Nemec (Dlouhý), 34. Horský (D. Devečka, Heš), 37. Hreus (Dlouhý), 60. Hreus (Heš, Dlouhý)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Snášel

Nitra: Čiliak (37. J. Laco) - Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Peter König, Rais, Ďurák, Michal Novák, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - S. Saliji, Marek Slovák, G. Saliji - Podstavek, T. Chrenko, Šumichrast - Uhnák, O. Štefanka, Štumpf

Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Milovanovič, Rúfus - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Horský, Stupka - Smotrila, T. Troliga, Drevenák - Hajnik, Ftorek, Valášek

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Prvá tretina bola opatrná a bolo vidieť, že oba tímy hrajú o veľa. V druhej tretine sa to rozbehlo, súper viedol 3:1. Potom sme vymenili brankára, čo nám pomohlo. V tretej tretine sme pridali štvrtý gól a víťazstvo sme si už udržali. Chlapcom chcem pogratulovať k víťazstvu."

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Tento výsledok nás môže mrzieť. Viedli sme už 3:1 a mysleli sme si, že to máme v suchu. Potom sme však prestali byť dôrazní a v ďalšom priebehu nám Nitra utiekla. Síce sme potom pri power-play znížili, no bolo už neskoro. Ako som povedal, veľmi nás to mrzí, pretože sme si zápas dobre rozohrali."

• Zdroj: SITA, huste.tv