VIDEO Žilina proti Popradu víťazne až po nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - Po vyrovnanom úvode skúšali pozornosť brankárov hosťujúci Lapšanský a domáci Kokavec. V 6. min pri vylúčení Žilinčana Rúfusa Popradčania mali tlak, ale početnú prevahu napokon nevyužili. Následne mali dobré strelecké príležitosti domáci Kokavec i Drevenák, najmä však v 15. min Hreus, ktorý bol sám pred Melicherčíkom, ale nedal.

V následnej presilovej hre Heš od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Žilina viedla 1:0.

Začiatok druhej tretiny vyznel lepšie pre hostí, ktorí mali niekoľkokrát početnú prevahu. Pri vylúčení Krčulu a Rúfusa dokonca vyše minúty hrali Popradčania piati proti trom. V 26. min Kledrowetz poslal delovku od modrej, Laco len vyrazil a Škovira do prázdnej bránky doklepol na 1:1. Vzápätí Žilinčania nevyužili krátku presilovku piatich proti trom a potom ani piatich proti štyrom. Za zmienku stále tvrdá strela Devečku, ktorá skončila na Melicherčíkovej žŕdke. V druhej desaťminútovke strednej časti mali sľubné príležitosti hosťujúci Lapšanský a domáci Nemec, ale stav sa už nemenil.

Úvod poslednej tretiny patril hosťom z Popradu. V 44. min Klouda z ľavej strany len nastrelil na Laca. O tri minúty mal výbornú príležitosť Petruška, ale ani ten nedal. Pri vylúčení Kmiťa v 52. min Žilinčania trikrát pohrozili, stav však zostal nerozhodný a napokon to platilo až do konca riadneho hracieho času. V predĺžení mohol v 63. min rozhodnúť Kmiť, ktorý však nepotrestal chybu domáceho obrancu Krčulu. Nepresadil sa ani Kroták, a tak nasledovali samostatné nájazdy. V tých boli úspešnejší domáci, keď jediný gól dal Václav Stupka.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 18. Heš (D. Devečka, Horský), rozhod. sam. nájazd Stupka - 26. Škovira (Kledrowetz, Nádašdi)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Kalina, 1102 divákov

Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Rúfus, Milovanovič - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Horský, Smotrila (do 40. min) - T. Oravec (do 40. min), T. Troliga, Stupka - Drevenák, Martin Slovák (do 40. min), Valášek
Poprad: Melicherčík - J. Kasík, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Nádašdi, Kledrowetz - P. Svitana, Kmiť, A. Kroták - Škovira, Klouda, A. Lapšanský - Paločko, Mlynarovič, Takáč

Anton Tomko (tréner Žiliny): "V prvej časti sme sa dostali do vedenia, v druhej sme však po zbytočných vylúčeniach inkasovali vyrovnávajúci gól. V poslednej tretine si obe mužstvá vytvorili šance, nerozhodlo sa však ani v predĺžení. V samostatných nájazdoch sme dali gól, zatiaľ čo súper ani jeden. Aj keď sme nezískali tri body, som rád, že sa nám po šnúre prehier podarilo opäť bodovať. Hráči bojovali až do konca."

Ján Jaško (tréner Popradu): "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Vytvorili sme si šance, nepremenili sme ich však, čo sa prejavilo pri záverečnom účtovaní a môže nás to len mrzieť. Inkasovali sme prvý gól, vyrovnať sa nám podarilo v početnej prevahe. V tretej časti to už bolo o tom, že kto dá gól, ten zvíťazí. Nedal nikto, išlo sa do predĺženia a nasledujúce samostatné nájazdy, to je vždy lotéria. Domáci v nej boli šťastnejší."

• Zdroj: SITA, huste.tv