Motocyklista Grosjean tragicky zahynul v Dubaji

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

DUBAJ - Na okruhu v Dubaji v Spojených arabských emirátoch zahynul švajčiarsky motocyklový pretekár Pascal Grosjean. Tridsaťdeväťročný jazdec podľahol zraneniam z nehody, ku ktorej došlo len krátko po skončení piatkového závodu, ktorý vyhral. Tragédia sa stala niekoľko stoviek metrov za cieľom, keď Grosjean spomalil a oslavoval víťazstvo.

Zozadu do niekoľkonásobného šampióna SAE v kategórii sportbike narazil v rýchlosti okolo 200 km / h tretí muž závodu Tony Jordan a obaja skončili na asfalte.

 

Grosjean bol letecky transportovaný do miestnej nemocnice, kde bol vyhlásený za mŕtveho. Jordan je vo vážnom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti.

 

Piatkový incident bol druhou tohtoročnou fatálnou nehodou na dubajskom Automotodrome. V apríli tam zahynul belgický pretekár Christophe Hissette, ktorého automobil vzplanul počas kvalifikácie.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy