Slovensko vyhralo aj druhý prípravný duel s Alžírskom

Pekár strelil Alžírsku jeden gólPekár strelil Alžírsku jeden gól Zdroj: SITA

HLOHOVEC - Hádzanári Slovenska zvíťazili vo štvrtkovom odvetnom priateľskom stretnutí v Hlohovci nad Alžírskom 25:23. Nadviazali tak na utorkové víťazstvo a v treťom vzájomnom meraní síl si pripísali na konto druhý triumf.

Pre oba tímy boli zápasy súčasťou prípravy na januárové majstrovstvá sveta vo Švédsku. Slováci majú teraz dvojdňové voľno, po Novom roku sa zídu 2. januára opäť v Hlohovci. Pred odchodom do Švédska sa ešte otestujú na Novoročnom turnaji v Gdyni v konkurencii domáceho Poľska, Maďarska a Česka, avšak už bez kvarteta Vladimír Guzy, Peter Masica, Radovan Pekár a Martin Strapko. Naopak k tímu sa pripoja hráči z nemeckej bundesligy, švajčiarskej a rakúskej ligy - Daniel Valo, Peter Kukučka, Martin Pramuk, Csaba Szücs, Ladislav Tarhai a Juraj Nižňan.

Slovensko - Alžírsko 25:23 (13:13)
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro 2, Kopčo 1, Mazák, M. Straňovský 6/2, T. Urban, T. Straňovský 1, Antl 2, F. Šulc ml. 5, Baláž, Masica, Tumidalský 1, Pekár 1, Strapko 6, Guzy
Najviac gólov za Alžírsko: Saci 6, Layadi 6/2, Berkous 5, Hamad 4
pok. hody: 2/2/ - 2/2, vylúčení: 5 - 9, ČK: 22. Kerbouche (Alž.) za faul, rozhodovali: Sivák a Dvorský (obaja SR), 400 divákov

Prvý polčas štvrtkového duelu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Ani jedno družstvo sa nedokázalo výraznejšie gólovo odpútať, hoci dvakrát vyhrávalo rozdielom dvoch presných zásahov (7:5 v 11. a 9:7 v 17. min). Alžírčania sa prvýkrát dostali do vedenia v 21. min po trojgólovej šnúre na 10:9. Potom sa stav prelieval z jednej strany na druhú, polčasovú remízu 13:13 stanovil pár sekúnd pred prestávkou strelecky disponovaný krídelník afrického tímu Layadi.

"Zmrznutých" divákov držal vývoj skóre v napätí aj v druhom polčase. V 40. min viedli zverenci trénera Heistera 19:17, ale náskok nedokázali zvýrazniť. Naopak, štvrťhodinu pred koncom už prehrávali 19:20. Slovenský tím strelecky potiahol Strapko, ktorý nastúpil po zmene strán a svojím šiestym gólom upravil v 52. min stav na 23:22. O osude duelu sa rozhodlo až v závere, keď dvakrát skóroval Šulc a zabezpečil Slovensku víťazstvo 25:23.

Zoltán Heister (tréner SR): "Dnes som s naším výkonom menej spokojný ako v utorok. Našej hre chýbala iskra a ani pohyb nebol taký, ako by mal byť. Súper podal lepší výkon ako v prvom zápase, hral agresívnejšie a silou mocou chcel vyhrať. Som však rád, že sme sa v závere dokázali presadiť. Spokojný som aj celkovo so štvordňovým sústredením. Na nasledujúci zraz nedostane z tohto kádra pozvánky kvarteto Strapko, Guzy, Masica a Pekár."

• Zdroj: TASR, SITA