Manažér Pezinka Sedlák: Všetkým sa ospravedlňujem

Generálny manažér klubu Justín Sedlák st.
Generálny manažér klubu Justín Sedlák st.

PEZINOK - Dôvodov odhlásenia úradujúceho šampióna v slovenskej extralige mužov klubu Basketbal Pezinok bolo viacero, tým najväčším však nedostatok finančných prostriedkov.

 

Pezinku vypovedal tesne pred začiatkom sezóny zmluvu hlavný sponzor a vedenie deväťnásobného slovenského majstra nedokázalo zohnať potrebné financie na zotrvanie v extralige do konca súťažného ročníka 2010/11.

 

"Do tejto sezóny sme vstupovali so zmluvou s naším hlavným sponzorom, ale ten od nej ustúpil. Jeho podmienkou bolo, aby sme získali slovenský titul, sľúbil nám spoluprácu aj v tomto ročníku. My sme ten titul získali, ale predĺženie spolupráce sa napokon neuskutočnilo. V podstate od začiatku tejto sezóny sme fungovali v úspornom režime. Nemali sme dostatok lôpt, ani poriadneho lekára, snažili sme sa šetriť, kde sa dalo. Vyrátali sme si, že takto to dokážeme ťahať približne štyri mesiace. Myslel som si, že sa mi za ten čas podarí zohnať nový zdroj financií. V novembri sme rokovali s jedným konkrétnym subjektom a už to vyzeralo na spadnutie. Potenciálny sponzor si to však deň pred podpisom kontraktu rozmyslel. Ľudovo povedané, nohy som si zodral po kolená, aby som zabezpečil aspoň nejaké financie, ale nepodarilo sa mi to," objasnil dôvody odstúpenia z extraligy na štvrtkovej tlačovej konferencii generálny manažér Pezinčanov Justín Sedlák st.

 

Ten sa snažil zabezpečiť financie z rôznych zdrojov. "Oslovil som mojich známych, bývalých spolužiakov a priateľov. Tí prispeli nejakými peniazmi, ale takto sa nedá fungovať. Celé to bolo založené len na našej vzájomnej dôvere. V Pezinku nie je dobré podnikateľské zázemie, aj to je jeden z dôvodov, prečo sa nám nepodarilo zohnať peniaze. Tým ďalším je to, že na naše domáce zápasy chodilo priemerne 150 až 200 ľudí. Navyše predali sme len 60 kusov permanentiek. Zo vstupného sme teda tiež nemohli rátať s nejakým bonusom navyše. V porovnaní s Levicami alebo Prievidzou, kde na vstupnom vyzbierajú oveľa viac, to bola smiešna čiastka. V Pezinku jednoducho nie je záujem o basketbal a ani ligový titul a zisk Slovenského pohára to nezmenil," naznačil ďalšie dôvody predčasného pezinského konca Justín Sedlák st.

 

"Ja som posledné tri mesiace ani poriadne nespával. Stále som s niekým rokoval, telefonoval, snažil som sa dohodnúť na podmienkach. Zobralo mi to veľa psychických i fyzických síl, čo je tiež dôvodom toho, prečo už ďalej nedokážeme udržať seniorské mužstvo v Pezinku. Do úvahy ešte prichádzala alternatíva, že by sme túto sezónu dohrali s amatérmi v kádri, ale to pre mňa nebolo riešenie. Ja som robil v pezinskom basketbale mnoho rokov a myslím si, že som si urobil svoju prácu dobre. Veľmi ma mrzí, že sa to takto končí, ale aj takéto situácie prináša šport. Chcel by som sa na záver poďakovať sponzorom, fanúšikom, fanklubu a všetkým, ktorí prispeli akýmkoľvek spôsobom k rozvoju pezinského basketbalu. Zároveň sa ospravedlňujem všetkým extraligovým účastníkom aj priaznivcom slovenského basketbalu, že sa to skončilo takýmto nepekným spôsobom," dodal na záver.

 

Tím Basketbal Pezinok sa v pondelok 3. januára odhlásil z najvyššej slovenskej súťaže. Všetky doterajšie výsledky klubu spod Malých Karpát sa na základe rozhodnutia HK SBA anulujú, mužstvo Basketbal Pezinok klasifikujú na konečnom 11. mieste tabuľky a budú ho považovať za priamo zostupujúci tím.

 

Na základe zníženia počtu družstiev v súťaži však zostáva jej vyžrebovanie nezmenené a družstvá, ktoré mali nastúpiť v zápasoch s Pezinkom, budú mať v dopredu určených termínoch voľno. Po odstúpení Basketbalu Pezinok zostalo v najvyššej slovenskej súťaži len 10 mužstiev - Spišská Nová Ves, Nitra, Žilina, Komárno, Handlová, Levice, Svit, Inter Bratislava, Prievidza a Banská Bystrica.

 

Koučom Pezinka bol Čech František Rón, ktorý si pravdepodobne nájde nový trénerský angažmán. Hráči úradujúceho slovenského šampióna mali v zmluvách klauzulu, podľa ktorej si môžu v prípade zrušenia seniorského družstva hľadať nové pôsobisko. V kádri Pezinčanov pôsobili okrem iných aj skúsení veteráni Andrej Lukjanec a Peter Mičuda, slovenský reprezentant Marek Kozlík, či americký legionár Jessie Sapp a srbský rozohrávač Nenad Miloševič. Dá sa predpokladať, že po týchto hráčoch siahnu iné slovenské kluby.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA