Žilina gólom Devečku v predĺžení zdolala Martin

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - Žilinčania mali už po šestnástich sekundách možnosť vsietiť gól pri vylúčení Ďatelinku. Nepodarilo sa im to a neuspeli ani hostia pri vylúčení domáceho obrancu Dlouhého. Hral sa rýchly agresívny hokej, ale bez väčších príležitostí na oboch stranách.

V 8. min od modrej čiary pálil Michal Novotný, Marek Laco bol však pozorný. Vzápätí nevyšiel samostatný nájazd domáceho Horského. Do vedenia išli hostia, keď pri vylúčení Krčulu, tečoval Jabrocký Uramovu strelu za chrbát gólmana domácich. Hostia sa z vedenia dlho netešili, nastrelený puk Petrušku, ktorý sa odrazil od mantinelu, dostal Smotrila za Dzubinov chrbát.

V druhej tretine to bolo hokejovejšie. Neujali sa príležitosti v 25. min hosťujúceho Važana, v 26. min Nemca a následne ani Macejkova šanca. V druhej desaťminútovke prostredného dejstva mali hostia dvakrát početnú prevahu pri vylúčení Smotrilu a Devečku, no stav susedského derby sa nemenil.

V tretej tretine hneď v úvode hlavný rozhodca vylúčil Kokavca. Pekná šanca prvého útoku po línii Beran, Uram zostala nevyužitá. Domáci pri takmer trojminútovej presilovke tiež nerozhodli vo svoj prospech. Blízko k tomu mali aj v 49. min, keď fauloval Velebný, ale Smotrila nepremenil nariadené trestné strieľanie. Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času to bola opäť prvá útočná martinská formácia, ktorá sa postarala o vzruch pred Lacovou bránkou, ale gól padol až v 56. min, keď exžilinský útočník Jabrocký druhýkrát prekonal Laca. V závere si obe mužstvá zobrali oddychové časy. Žilina hrala bez brankára, a to sa jej vyplatilo. Heš strieľal od modrej čiary a kapitán Michal Hreus vyrovnal na 2:2.

V predĺžení sa rozhodlo pomerne rýchlo, keď obranca Dušan Devečka zabezpečil svojím gólom Žiline dva body.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 15. Smotrila (Petruška, M. Horský), 59. Hreus (V. Nemec, Heš), 61. D. Devečka (V. Nemec, Vala) - 14. Jabrocký (Uram, M. Beran), 56. Jabrocký (Novotný, Uram)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Zeliska (MHC Mountfield) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - M. Korba, Smrek, 1656 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, Dlouhý, Krčula, Heš, D. Devečka, Milovanovič - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, M. Horský, Smotrila - Martin Slovák, Troliga, Vala - Drevenák, Valášek, Stupka

MHC Mountfield: Dzubina - A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, Hriňa - Uram, M. Beran, Jabrocký - Markovič, Zeliska, Macejka - Themár, Murček, Važan

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Videli sme svižný hokej. Naši hráči bojovali až do konca, žiaľ, urobili sme dosť chýb. Dobre nám zachytal brankár Laco, šťastie stálo na našej strane. Som rád, že i za stavu 1:2 hráči bojovali, obrátili výsledok v prospech Žiliny, za čo sa im chcem poďakovať."

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): "Bol to bojovný hokej z jednej i z druhej strany. Tiež sme robili dosť chýb, prvá tretina sa síce skončila nerozhodne, postupne sme sa však dostávali pod tlak súpera. Viedli sme 2:1, ale v predposlednej minúte sme zbytočne domácim dovolili vyrovnať na 2:2. V predlžení sme nezvládli situáciu, a tak dva body získali domáci."