Žilina proti Bystrici úspešnejšia v nájazdoch

Gól v sieti HC '05 Banská Bystrica Gól v sieti HC '05 Banská Bystrica Zdroj: SITA

ŽILINA - V úvode sa hral v Žiline rýchly hokej, navrch mali domáci. Z ich prevahy rezultoval v 3. min faul Vizváryho na Stupku, ten však nariadené trestné strieľanie nepremenil. Rýchly hokej pokračoval, no puk bol väčšinou v strednom pasme a diváci veľa streleckých príležitostí nevideli. V 13. min odrazený puk od mantinelu Stupka poslal tesne vedľa Šimonovičovej bránky.

O dve minúty neskôr Cebák strieľal od modrej a Češík usmernil puk za Lacov chrbát - 0:1. Druhá tretina bola najmä o vylúčeniach a realizovaných presilových hrách. Najskôr hostia nevyužili presilovku pri vylúčení Dlouhého, no domáci na oplátku pri Hudecovom vylúčení nezaváhali, keď Petruška po nezištnej prihrávke Devečku vyrovnal.

Žilinčania mohli ísť do vedenia v 31. min, ale 57-sekundovú výhodu o dvoch hráčov nedokázali premeniť. V 37. min bol na ľade veľa domácich hokejistov a z následnej presilovky hostia bleskurýchlo už po 4 sekundách po strele Paľova z postu obrancu vsietili druhý gól. Nádej pre domácich vykresal v 39. min obranca Rúfus, opäť pri početnej prevahe domácich "vlkov". Tí však v závere druhej tretiny zaváhali, Šechný 25 sekúnd pred koncom našiel Kútneho a ten prestrelil domáceho gólmana Mareka Laca - 2:3.

Hokejovo najslabšia bola tretia tretina. Príležitosti na skórovanie mali domáci v 43. min pri spolupráci Petruška - Horský, v 52. min po akcii Nemca s Kokavcom, no najmä v 54. min po akcii po osi Kokavec - Hreus. Následne bol vylúčený Vantroba a domáci využili už tretiu presilovku v zápase na vyrovnanie, keď po strele Heša pretlačil puk za Šimonovičov chrbát Smotrila. V predĺžení mali v úvode viac z hry domáci, hrajúci presilovú hru, no úspech nedosiahli. Rovnako ani v 63. min sa neujala Kútneho strela, a tak museli rozhodnúť sam. nájazdy. Po prvých troch sériách bolo 1:1. V nasledujúcej sérii Sýkora na druhý pokus nebol úspešný, obranca D. Devečka však áno a Žilina si na svoje konto pripísala cenné dva body.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 24. Petruška (D. Devečka, M. Horský), 39. Rúfus (Dlouhý, Hreus), 56. Smotrila (Heš, Devečka), rozhodujúci sam. nájazd D. Devečka - 15. Češík (Cebák, Hvila), 37. Paľov (Kolba, Šechný), 40. Kútny (Šechný, Cebák)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Petruška na 10 min za filmovanie - M. Hudec na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Snášel, 1 149 divákov.

Žilina: M. Laco - Rúfus, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Milovanovič, Krčula - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, M. Horský, Smotrila - Drevenák, Valášek, Stupka - Hajnik, Troliga, T. Oravec

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Biro, Vantroba, Vizváry, Kolba, Bambúch, Kubka - Miroslav Hlinka, M. Hudec, Ján Sýkora - Paľov, Češík, Hvila - Rumpel, Šechný, Kútny - Bendík, Heizer, A. Bezák

Anton Tomko, tréner Žiliny: "Z našej strany vydarený zápas. Mali sme dobrý nástup, vytvorili sme si veľa gólových príležitostí, mali sme aj trestné strieľanie. Stále sme doťahovali náskok súpera. Sme spokojní aj s dvoma bodmi. Mužstvo podalo dobrý taktický výkon, vytvorili sme si okrem gólov viacero šancí. Z našej strany je so zápasom spokojnosť."

Miroslav Chudý, asistent trénera Banskej Bystrice: "Z našej strany nie je veľmi čo hodnotiť. Podali sme veľmi chaotický výkon. Hráči sa musia nad svojimi výkonmi zamyslieť, takto v extralige nemôžu hrať."

• Zdroj: TASR, SITA