V Žiline sa zrodilo hladké víťazstvo Bystričanov

Gólová radosť hráčov Bystrice, prizerá sa brankár Marek LacoGólová radosť hráčov Bystrice, prizerá sa brankár Marek Laco Zdroj: TASR

ŽILINA - V úvodnej desaťminútovke sa hral obojstranne rýchly hokej. Oba tímy si vytvorili sľubné strelecké príležitosti, ale obaja brankári domáci Marek Laco aj Fedor na druhej strane boli pohotoví. Úvodný gól padol presne v 10. min, keď Tománek prihral Hlinkovi a ten z ľavej strany do poloodkrytej bránky prvýkrát skóroval.

Pri vylúčení Laža mal najskôr dobrú príležitosť Šechný, ale neprepasíroval puk za chrbát žilinského gólmana. V závere presilovky unikol domáci Vala a vyrovnal na 1:1. Vzápätí zazvonila žŕdka žilinskej bránky pri strele Laža. Ten si to vynahradil v 16. min, keď z ťažkého uhla opäť dostal Banskobystričanov do vedenia - 2:1. Dve minúty pred koncom nikým nekrytý Tománek vsietil opäť do poloodkrytej bránky Žiliny tretí gól hostí.

Druhé dejstvo začala Žilina náporom, nevyužila však početnú prevahu pri vylúčení Bambúcha. Následne sa neujali strely domácich Drevenáka, Hreusa, Milovanoviča, Devečku a hostí Bira, Šebáka, Weissmanna, a tak sa stav hokejovo slabšej druhej tretiny nemenil.

V úvode poslednej tretiny mali dobre strelecké príležitosti Stupka a Hajnik. V 49. min bol vylúčený hosťujúci Češík. Tománek však v oslabení po samostatnom úniku prekonal Laca štvrtýkrát. Hostia výsledok vykrášlili v posledných minútach, keď v 52. min unikol domácej obrane Hvila. Rúfus naňho nestačil a bolo 5:1. Minútu pred koncom Rumpel už len korunoval zaslúžené víťazstvo Banskobystričanov, v tejto sezóne ešte len ich druhé v poradí.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)
Góly: 12. Vala (Rataj, D. Devečka) - 10. Miroslav Hlinka (Tománek), 16. Lažo (Šechný), 19. Tománek (Miroslav Hlinka, M. Hudec), 49. Tománek, 52. Hvila (Vantroba), 57. Rumpel (Hvila, Petro)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: , presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Brath, J. Jankovič, 1153 divákov

Žilina: M. Laco 52. Johanes - Rúfus, Dlouhý, Krčula, Heš, D. Devečka, Milovanovič- V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Rataj, Vala - Drevenák, Troliga, Martin Slovák - Hajnik, M. Horský, Stupka

Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Paľov, Kubka - Miroslav Hlinka, M. Hudec, Tománek - Rumpel, Češík, Hvila - Weissmann, Šechný, Lažo - od 41. min Petro

Július Pénzeš (tréner Žiliny): "Súper nás vyškolil z hokejovej moderny. Jeho skúsenosti sa prejavili najmä v prvej a druhej tretine. My sme hrali celkom dobre v druhej tretine, viac sme korčuľovali a vytvorili si aj šance. Hráči však mali určitú trému na hokejkách, preto z našej strany nepadli góly. Súperovi chcem pogratulovať k výsledku. Nás čaká ešte ťažká robota pri zlepšovaní defenzívy a zakončení."

Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): "Sme radi, že sme to vyhrali. So Žilinou sme mali v tejto sezóne zlú bilanciu. Spokojní sme s výsledkom, aj keď sme vyrobili množstvo chýb, najmä v obrannej tretine. Máme na čom popracovať. Konečný výsledok 6:1 je síce krásny, ale nezodpovedá plne vývoju zápasu."