VIDEO Košice nedali šancu Bystrici, dva góly Grona

Gron a Dravecký z Košíc sa tešia z prvého gólu Gron a Dravecký z Košíc sa tešia z prvého gólu Zdroj: SITA

KOŠICE - V Košiciach sa hral zápas veľmi dobrej úrovne. V prvej tretine mal podstatne viac práce Šimonovič, ktorého postreh skúšal pri presilovke v 2. min Bartoš. V 3. min mieril tesne vedľa Kristek, po ňom sa zblízka nepresadil Andrašovský a na druhej strane Lažo nepríjemne zakončoval v 6. min počas oslabenia. Po Deylovom výlete vypadol Šimonovičovi puk, ale skončil pár centimetrov vedľa žŕdky. Pred banskobystrickým brankárom sa v 11. min nepresadil Bartoš a po ňom ani Kristek.

V 16. min počas presilovky domácich ešte Bartoš z ideálnej pozície netrafil, ale vzapätí prekvapil hosťujúceho brankára strelou medzi betóny z bodu na vhadzovanie Gron - 1:0. Záver prvej tretiny sa pred Šimonovičom ocitol osamotený Jenčík, ale brankár hostí zasiahol reflexívne.

V 23. min sa v oslabení dostali Košičania do prečíslenia, Jenčík prihral Andrašovskému a ten bekhendom zvýšil na 2:0. Košičania pokračovali v aktívnej hre, Fabuš ani Baláž však neskórovali. Na opačnej strane to v presilovke skúšal v 31. min Tománek. V 32. min bolo už 3:0 po tvrdej strele Jenčíka. Šimonoviča z nej vyhnal štvrtý košický útok, keď zblízka dorazil puk Frolík a zvýšil na 4:0. Tréner HC´05 Staš si potom zobral oddychový čas. Krásnou akciou sa v 35. min prezentoval Banskobystričan Rumpel, ale jeho zakončenie skončilo na hornej žŕdke.

V pohode hrajúci Košičania v tretej tretine kontrolovali hru. Vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov síce nevyužili, ale v 56. min sa dopracovali k piatemu gólu. Po prihrávke Bartoša prekonal Gron striedajúceho brankára Fedora a uzavrel gólový účet stretnutia.

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 16. S. Gron (P. Bartoš), 23. Andrašovský (Jenčík), 32. Jenčík (Šeda, Fabuš), 33. Martin Frolík (M. Baláž), 56. S. Gron (P. Bartoš, Homer)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Tornay, 6253 divákov

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Michal Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Andrašovský - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Fabuš, Jenčík, Huba - Gmitter, Martin Frolík, M. Baláž

Banská Bystrica: Šimonovič (33. Fedor) - Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Kolba, Paľov, Kubka, Vizváry - Lažo, Šechný, Weissmann - Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora - Rumpel, Miroslav Hlinka, Hvila - Petro, Češík, Kútny

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Dobre sme zvládli zápas v našom obrannom pásme, súpera sme nepustili k ničomu. Dostávali sme sa do prečíslení a po dobrej hre v strednom pásme dali pekné góly. Mohlo ich byť aj viac, sme spokojní s čistým kontom brankára Hudáčka."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Náš výkon bol ďaleko za dvoma predchádzajúcimi duelmi na domácom ľade. Domáci nás prevyšovali vo všetkom - lepšie korčuľovali, kombinovali, strieľali, naše presilovky pre nás neboli výhodou. Košiciam chcem pogratulovať k víťazstvu aj k dobrému výkonu."

• Zdroj: SITA, huste.tv