Bystrica si poradila s Popradom, skórovali aj posily

Arne Kroták pred ŠimonovičomArne Kroták pred Šimonovičom Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA - Príchodom Laža a Weissmanna vzrástla útočná sila 'baranov' a nebola to len teória. Obaja si zapísali v zápase aj góly v búrlivej druhej tretine, ktorá zdvihla adrenalín u všetkých divákov. Bolo v nej všetko, čo si môže hokejový priaznivec želať, dokonca aj málo vídaná kuriozita, keď hostia hrali presilovku o dvoch hráčov, no inkasovali gól z hokejky Cebáka.

Na domácich sa zreteľne prejavila veľká túžba po troch prehratých vzájomných zápasoch konečne nad Popradom vyhrať. V úvodnej minúte 'kamzíkom' nepožičali puk, zamkli ich v tretine, no v 2. min sa puk zatrepotal na inej strane. Najskôr Lapšanský trafil žŕdku a vzápätí šikovne prvýkrát prekonal Šimonoviča. Až v 18. min sa zrodil vyrovnávajúci gól, Lažo z pomerne veľkého uhla využil zakrytý výhľad Melicherčíka a nad lapačkou našiel nekrytý priestor. Takmer sa k nemu pridal o pár sekúnd neskôr Hvila s bombou a zvoniacou žŕdkou.

Druhá tretina si zaslúžila veľa kvetnatých prívlastkov, v 21. min Hlinka z otočky prekonal Melicherčíka druhý raz a keď Sýkora v 24. min tečoval šikovne strelu Cebáka v presilovke, optimizmus domácich narástol. Nepríjemný úder museli stráviť 'kamzíci' v 26. min, presilovku o dvoch hráčov nevyužili a dokonca pri nej pykali. Vtedy sa prejavila aj nezlomnosť hostí, naďalej bojovali, nezlomili sa a povzbudilo ich nepremenené trestné strieľanie domáceho Petra za faul Suchého. Lapšanský sa dočkal aj druhého gólu, presnou strelou v 32. min prekvapil Šimonoviča a aj keď si Weissmann zblízka zapísal svoj prvý gól v drese 'baranov', posledné slovo v tretine patrilo hosťom, najskôr so žŕdkou Kramára, a potom s gólom Kmiťa, keď ležiac na zemi znížil v 39. min na prijateľný rozdiel dvoch gólov.

Tretia tretina už trpela na 'suchoty', odklial ich až Hlinka v 51. min, keď si šikovne počkal, prinútil brankára Klempu ľahnúť si na ľad a pohodlne ponad neho vsietil mimoriadne dôležitý gól. Záverečnú bodku síce udelil vzrušujúcemu zápasu v 58. min Kmiť, no na nejaký zvrat už bolo neskoro, aj keď v záverečnej minúte mohol drámu vyšperkovať Kmiť.

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)
Góly: 18. Lažo (Cebák, M. Hudec), 21. Miroslav Hlinka (Hvila), 24. J. Sýkora (Cebák, Lažo), 26. Cebák (M. Hudec), 32. Weissmann (Hvila, Šechný), 51. Miroslav Hlinka (Hvila, Vantroba) - 2. A. Lapšanský (A. Kroták), 32. A. Lapšanský (J. Brejčák, S. Jasečko), 39. Kmiť (A. Kroták), 58. Kmiť (A. Lapšanský)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gašparík - Bundil, Horínek, 2681 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Biro, Kolba, Paľov, Vantroba, Bambúch, Vizváry, Kubka - Lažo, M. Hudec, Ján Sýkora - Rumpel, Miroslav Hlinka, Hvila - Weissmann, Šechný, Kútny - Petro, Češík, Heizer

Poprad: Melicherčík (od 26. Klempa) - J. Kasík, R. Suchý, S. Jasečko, J. Brejčák, Kledrowetz, Björk, Nádašdi, Kramár - Škovira, Lundberg, P. Svitana - A. Lapšanský, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, T. Jaško - Rapáč, Mlynarovič, Paločko

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Chceli sme odčiniť zlý výkon, ktorý sme ukázali v Žiline. Myslím si, že sa nám to podarilo, hoci nás zaskočil na začiatku zápasu úvodný gól súpera. Dobrým korčuľovaním, pohybom a kombináciou sme sa naštartovali a otočili zápas. Potom sme to kontrolovali, vychádzali nám kombinácie a podali sme konečne aj oduševnený výkon so srdcom a so všetkým čo k tomu patrí. Diváci videli dobrý zápas, veľa gólov a som rád, že sa ujali aj nové posily a zapísali sa do streleckej listiny. Verím, že nám to pôjde takto ďalej."

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Nezačali sme zle, viedli sme gólom z úvodu zápasu. V prvej tretine sme však urobili niekoľko chýb a umožnili sme tak súperovi dostať nás pod tlak. Zlomovým momentom tohto zápasu bolo prvých desať minút druhej tretiny, keď nám súper odskočil na rozdiel troch gólov. Potom sme už len duel doťahovali a snažili sme sa dostať späť nejakým kontaktným gólom. Súper nám vzápätí stále odskočil ďalším gólom, myslím si, že domáci napokon zaslúžene vyhrali."