Zemetrasenie v českom biatlone, Davidová hľadá slová: Stále nechápem, že to takto dopadlo

Česká biatlonistka Markéta Davidová Česká biatlonistka Markéta Davidová Zdroj: SITA/AP/Gian Ehrenzeller/Keystone

JABLONEC NAD NISOU - České biatlonistky Markéta Davidová a Jessica Jislová prijali zmenu na pozícii reprezentačného trénera s rozpačitými pocitmi.

Ženský tím opustil po šiestich rokoch Nór Egil Gjelland, ktorého nahradili Talian Luca Bormolini a Lukáš Dostál. Davidová a Jislová na instagrame Gjellandovi poďakovali a uviedli, že musia zmenu spracovať.

"Ďakujem za všetko, stále nechápem, že to takto dopadlo," napísala Davidová, ktorá pod Gjellandovým vedením získala zlatú medailu na majstrovstvách sveta v Pokljuke 2021.

Dvadsaťsedemročná Davidová predtým uviedla, že Gjelland bol spolu so streleckým trénerom Mattom Emmonsom hlavným dôvodom, prečo uplynulú sezónu dokončila. Emmons odišiel už v marci na vlastnú žiadosť. "Tento rok som ju (chuť) veľakrát stratila a môžem povedať, že keby tu neboli Matt s Egilom, tak sezónu rozhodne tento rok nepôjdem," uviedla pre Radiožurnál Sport.

Náročná zmena

Päťdesiatročný Gjelland viedol biatlonistky od roku 2018, kedy vystriedal vo funkcii Zdeňka Vítka. Podieľal sa aj na bronzových medailách Lucie Charvátovej a zmiešanej štafety na MS v Anterselve. Odchod nórskeho kouča komentovala s rozpakmi aj Jislová.

"Toto je pre mňa veľmi náročná biatlonová zmena, ktorou sa ešte stále snažím nejako spracovať. Egil prišiel vo chvíli, keď som už biatlon ani nemala rada a nebola som si istá, či má vôbec cenu pokračovať. Má veľkú zásluhu nielen na tom, aká som po tých spoločných rokoch biatlonistka, ale aj aký som človek," napísala Jislová.

"Dúfala som, že dohromady zvládneme ešte jednu olympiádu, ale, bohužiaľ, teraz sa naše cesty rozchádzajú. Nepochybne si ďalej vo svojej kariére ponesiem všetko, čo ma za posledných šesť rokov naučil a snáď aj vďaka tomu dosiahnem ďalších pekných výsledkov," doplnila Jislová.

Posledná sezóna českým biatlonistom nevyšla. Po 14 rokoch neboli ani raz na stupňoch víťazov. Bormolini, starší brat bývalého talianskeho reprezentanta Thomasa, ktorý je partnerom bývalej biatlonistky Evy Puskarčíkovej, pôsobil skôr ako trénerský školiteľ Medzinárodnej biatlonovej únie. Paralelne pracoval aj pri národných tímoch Austrálie, Južnej Kórey a Nového Zélandu.

"Vnímali sme, že po nevydarenej sezóne potrebuje reprezentácia nový impulz. A dva roky pred olympijskými hrami je posledná šanca takýto krok uskutočniť," uviedol na zväzovom webe prezident zväzu Jiří Hamza.

Viac o téme: Egil Gjelland Markéta Davidová Lukáš Dostál Jessica Jislová Luca Bormolini
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/jess.jislova
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy