Prvá tretina rozhodla o výhre Popradu nad Martinom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

POPRAD - Martinčania sa v úvode stretnutia prezentovali odvážnou aktívnou hrou a využíval každú príležitosť na rýchly protiútok. Po úvodnom zastreľovaní v 10. minúte učebnicovo zvládli prečíslenie dvoch na jedného hosťujúci Themár s Markovičom a získali hosťom vedenie.

Popradčania však rýchlo odpovedali akciou v presilovke, ktorá bola tiež učebnicovo zvládnutá, keď po vyšachovaní zavesil zblízka Lundberg. Po boxerskej vložke J. Brejčáka s Velebným išli domáci do vedenia, keď do čierneho trafil z ľavého kruhu Kroták.

V druhej časti Martin pridal, čoho výsledkom boli viaceré nebezpečné situácie pred Melicherčíkovou bránkou, ktoré pripravoval najmä prvý útok hostí. Kontaktný gól vsietil v 27. minúte Ďatelinka a Martin tak zdramatizoval stretnutie. Poprad sa stále snažil tvoriť hru, no pred Volentiera sa už nedostával tak často. V 35. minúte predviedol cit pre prihrávku v ideálnom čase Klouda, ktorý naservíroval Kledrowtzovi, no ani jeho príklep neskončil v sieti.

Domáci stiahli hru na tri päťky v snahe držať krok s dobre korčuľujúcimi hosťami. Hneď v úvode tretieho dejstva spálil obrovskú šancu Kroták, ktorý nepretlačil puk za Volentierov betón a Poprad stále viedol iba o gól. Domáci nevyužili ani ďalšie šance a slamky sa tak chytal ich súper, ktorý mal možnosti najmä v presilovej hre päť minút pred koncom tretej tretiny. Popradčania si napokon v závere svoje víťazstvo ustrážili, trojbodový zisk v poslednej minúte korunoval skvelou koncovkou Kopecký, ktorý unikol súperovým obrancom.

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Góly: 12. Lundberg (Škovira, Kuľha), 14. A. Kroták, 18. Kmiť (J. Kopecký, S. Jasečko), 60. J. Kopecký (Klouda) - 10. Themár (Markovič, Brcko), 27. I. Ďatelinka (Velebný)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: J. Brejčák na 10 min za nešp. správanie - Velebný na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Kalina, M. Smrek, 3218 divákov

Poprad:
Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, S. Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, J. Brejčák, Kramár, Rapáč - Kuľha, Lundberg, Škovira - A. Lapšanský, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, T. Jaško - P. Svitana, Mlynarovič, Vandas

MHC Mountfield: Volentier - A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Hriňa, Velebný, Brcko, Obuch - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, Zeliska, Važan - Markovič, Galamboš, Themár - M. Jonák, Sobota

Ján Jaško (tréner Popradu): "Vôbec nemôžem byť spokojný s prístupom hráčov k zápasu. Začali sme vo veľmi vlažnom tempe, čo až na výnimky pokračovalo celý zápas. Našťastie sme boli efektívni v presilovkách, korčuliarsky sme však za súperom zaostávali a pomohlo nám trochu šťastia. Vyvodíme z tohto výkonu nejaké dôsledky."

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): "O osude stretnutia rozhodla prvá tretina, kde bol súper efektívny vo využití presilových hier. V druhej tretine sme znížili na rozdiel jediného gólu a snažili sa o vyrovnanie, no minútu pred koncom sme inkasovali štvrtý gól."