VIDEO Poprad strelil Žiline na jej ľade sedem gólov

Melicherčíka prekonal iba HešMelicherčíka prekonal iba Heš Zdroj: SITA

ŽILINA - Žilina vstúpila do zápasu aktívnejšie. Petruškovu samostatnú akciu Melicherčík zneškodnil. Na druhej strane sa z bezprostrednej blízkosti nepresadil Lapšanský. V 8. minúte poslal Mlynarovič puk ako na podnose pred prázdnu bránu Svitanovi a ten nemal problém doklepnúť ho do siete.

Žilinčania mohli vyrovnať v dvoch presilovkách, ale gólmana hostí vôbec neohrozili. Popradčania vo svojej početnej výhode zahrali o poznanie lepšie. Škovira po prieniku od ľavého mantinelu strelou pomedzi betóny Laca zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

V druhej tretine už po 63 sekundách odpískal rozhodca po faule Hreusa pre Poprad trestné strieľanie. Adam Lapšanský ho s prehľadom premenil a zvýšil na 0:3. Kamzíci v ďalšom priebehu výsledok kontrolovali a vyrážali do rýchlych protiútokov. Žilinčania nedokázali nájsť absolútne žiaden recept na defenzívu súpera. V 32. minúte hosťujúci Kopecký po úniku ešte neuspel, ale o malú chvíľu na to už po štvrtýkrát rozvlnil sieť za Lacom Daniel Brejčák.

Aj záverečnú časť hry otvorili Podtatranci gólom. Už po 42 sekundách prestrelil Laca Klouda. Popradčania si aj naďalej robili s odovzdanými vlkmi čokoľvek, čo sa im zachcelo. Na začiatku 51. minúty tečoval Kledrowtzovu strelu do siete Kopecký. Siedmy klinec do žilinskej rakvy zabil o 120 sekúnd Vandas. Gólman hostí Melicherčík si čisté konto napokon neudržal, keď po strele Heša zaznamenali domáci v 57. minúte aspoň čestný úspech. Po ich tomto predstavení je i tak vyhnutie baráži už len utópiou. Kamzíci si vďaka ľahko získaným trom bodom udržali druhú pozíciu v tabuľke.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)
Góly: 57. Heš (Stupka, Hreus) - 8. P. Svitana (Vandas, Mlynarovič), 14. Škovira (Suchý, Kuľha), 22. A. Lapšanský (tr. strieľ.), 36. D. Brejčák (A. Kroták), 41. Klouda (Kuľha, Lundberg), 51. J. Kopecký (Kledrowetz, A. Kroták), 53. Vandas (Lapšanský, Kmiť)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Štefík, 1097 divákov

Žilina: M. Laco (14. - 21. Bačikovský) - Grill, Dlouhý, Ftorek, Heš, Krčula, Horský, Leško - Stupka, Hreus, M. Kokavec - V. Nemec, I. Rataj, Vala - Petruška, T. Troliga, M. Slovák - Drevenák, Valášek, Hajnik

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Kledrowetz, D. Brejčák, Jasečko, J. Brejčák - Kuľha, Lundberg, Škovira - A. Lapšanský, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, Rapáč - P. Svitana, Mlynarovič, Vandas

Július Pénzeš (tréner Žiliny): "Pred začiatkom zápasu sme mali problémy so zostavou najmä v obranných radoch, k dispozícii boli len dvaja stabilní hráči. V takejto zostave nemôžeme so súčasným Popradom myslieť na lepší výsledok. Aj tak sme gólov inkasovali priveľa. Pred zápasom sme si povedali, že Popradčanom nemôžeme dávať veľa priestoru, žiaľ nedarilo sa nám to. Verím, že zdravotná situácia v kádri sa zlepší a budeme podávať lepšie výkony."

Ján Jaško (tréner Popradu): "Napriek vysokému víťazstvu sme mali úvod trochu nekoncentrovaný. Ubránili sme presilovku domácich a ich počiatočný tlak v úvodných minútach. Potom sme sa ujali vedenia, po treťom góle sme sa trochu uspokojili a domácich do ničoho nepustili. Škoda inkasovaného gólu po chybe nášho obrancu, brankár Melicherčík mohol vychytať ďalšie čisté konto."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv