Belasí získali významného hráča do stredu poľa: Prišlo to ako dar z nebies, neviem sa dočkať

Július Szöke (vľavo) a Ivan Kmotrík (vpravo) po podpise zmluvyJúlius Szöke (vľavo) a Ivan Kmotrík (vpravo) po podpise zmluvy Zdroj: Facebook/ŠK Slovan Bratislava

BRATISLAVA - Futbalový klub Slovan Bratislava sa dohodol na spolupráci s Júliusom Szökem, ktorý prišiel na Tehelné pole z cyperského Arisu Limassol.

Dvadsaťosemročný slovenský stredopoliar Szöke, ktorý hral proti Slovanu v play off Európskej ligy 2023/24. "Július Szöke nás zaujal nielen v spomínanom dvojzápase. Dlhodobo podával výborné výkony a na Cypre bol dôležitý hráč tímu, ktorý v sezóne 2022/23 získal majstrovský titul. Prejavil túžbu hrať za Slovan.

Sme presvedčení, že nášmu mužstvu môže priniesť oživenie, dôraz i energiu. Práve takíto hráči bývajú kľúčoví aj v náročných európskych zápasoch, s ktorými má Július z predošlej sezóny bohaté skúsenosti, keďže zažil skupinu Európskej ligy.

Tešíme sa, že sme sa s Arisom dohodli na jeho prestupe, a stáva sa naším hráčom, keď sme podpísali trojročnú zmluvu. Aj týmto transferom deklarujeme naše ambície v novej sezóne, keď chceme poskladať ešte silnejšie mužstvo," povedal Kmotrík ml.

Prišlo to ako dar z nebies

"K Slovanu Bratislava som vždy prechovával veľký rešpekt. Aj keď som tu hral ešte za Aris, bolo krásne zažiť plný štadión a výnimočnú atmosféru. Popravde mi vtedy ešte nenapadlo, že o necelý rok si oblečiem belasý dres. Veľmi sa teším, že sa to takto vyvinulo, a vážim si túto príležitosť.

Prišlo to ako dar z nebies, keďže sa mi prednedávnom narodil syn a túžil som sa po rokoch v zahraničí vrátiť späť na Slovensko. Teším sa na všetko, čo ma tu čaká - skúsených a kvalitných spoluhráčov, vysoké ambície, veľké zápasy. Teraz sa už len neviem dočkať, keď sa pustím do práce a tréningov," povedal Szöke.

Kariéru odštartoval v Podbrezovej, ktorá v tom čase ešte hrala druhú ligu. V najvyššej súťaži hral za Ružomberok, následne za Zlaté Moravce a už medzi elitou znovu za Podbrezovú. Od roku 2016 až doteraz pôsobil v zahraničí. Najprv v kazašskom Šachťore Karaganda, následne strávil tri roky v bieloruskom Soligorsku, s ktorým dvakrát získal majstrovský titul a raz aj domáci pohár. Ročník 2021/22 strávil v izraelskom Kirjate Šmona a v lete 2022 sa presunul na Cyprus.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Julius Szőke Ivan Kmotrík ml.
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy