Zlákal ho nový projekt v slávnom klube: Bývalý tréner Žiliny prijal lukratívnu výzvu

Hlavný tréner MŠK Žilina Jaroslav HynekHlavný tréner MŠK Žilina Jaroslav Hynek Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

BRNO - Novým trénerom druholigových futbalistov Zbrojovky Brno sa stal Jaroslav Hynek, ktorý v uplynulých dvoch sezónach pôsobil v Žiline. Juhomoravský klub oznámil na svojom webe, že štyyridsaťosemročný kouč podpísal dvojročnú zmluvu.

"Rokovanie bolo pomerne rýchle a intenzívne. Teraz je dôležité, aby som ešte viac načítal káder, o ktorom samozrejme už predstavu mám," povedal Hynek.

"Zbrojovka je pre mňa tradičný, kvalitný a veľký klub z druhého najväčšieho mesta ČR. Som rád, že tu môžem pracovať a pomôcť znovu dostať Zbrojovku tam, kam patrí," dodal.

Brniansky klub, ktorého majiteľom sa v apríli stal vlastník hokejovej Komety Libor Zábranský, sa po vlaňajšom zostupe z najvyššej súťaže skôr trápil a namiesto myšlienok na okamžitý návrat medzi elitu mal bližšie k boju o udržanie.

Na konečné deviate miesto mužstvo doviedol po presune od B-tímu Lukáš Kríž, ktorý v apríli nahradil odvolaného Tomáša Polácha. Do sezóny Zbrojovka vstúpila pod vedením Luďka Klusáčka, Polách ho vystriedal v októbri po 13 kolách.

Hynek sa trénerskej kariére venuje osem rokov, pôsobil pri mládeži v Olomouci, Ostrave a pražskej Dukle. V druhej lige už pracoval ako hlavný kouč práve pri tíme z Julisky v sezónach 2016/17 a 2017/18.

V Žiline, ktorú v prvom roku angažmán doviedol k šiestemu miestu, skončil v apríli v priebehu bojov v skupine o titul. Nahradil ho krajan Michal Ščasný, tím obsadil štvrté miesto.

Viac o téme: Zbrojovka Brno Jaroslav Hynek
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/FC Zbrojovka Brno
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy